Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Piedalās Baltijas kausa izcīņā Otepē

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 09.02.2021.

Piedalās Baltijas kausa izcīņā Otepē
Burtu lielums

6. un 7. februārī Igaunijas sporta bāzē Otepē, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības un piesardzības pasākumus, norisinājās Baltijas kausa biatlonā 2. kārtas sacensības.

Šīs sacensības sākotnēji bija paredzēts rīkot Latvijā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", taču ārkārtējās situācijas laikā epidemioloģiskās drošības dēļ sacensību rīkošana Latvijā tika atcelta.
Latviju Baltijas kausa izcīņas sacensībās biatlonā Otepē pārstāvēja Talsu, Daugavpils, Alūksnes un Madonas sporta skolu biatlonisti.
Madonas BJSS biatlona nodaļas vadītāja Aira Bērziņa pastāstīja: – No Madonas sporta skolas Baltijas kausa izcīņas 2. kārtas sacensībās biatlonā piedalījās Madara Veckalniņa W15 grupā un Bruno Bīrītis M17 grupā. Dalībnieku nokļūšanu uz sacensībām atbalstīja Latvijas Biatlona federācija.
Vaicāta par biatlonistu sniegumu, Aira Bērziņa vērtēja: – Sacentās dalībnieki no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas. Konkurence bija liela. Mūsu sportistiem sacensību, un vēl jo vairāk – Otepē, nav bijis. Trases bija ļoti grūtas, un tās jau ir pasaules līmeņa trases, īpaši 2,5 km distance.
Madara Veckalniņa un Līva Šahno piedalījās Baltijas kausa izcīņā biatlonā 1. kārtas sacensībās, kas notika 23. un 24. janvārī Hanjas brīvdienu un sporta bāzē Igaunijā. Taču Bruno Bīrītim šī bija pirmā tāda ranga – starptautisku sacensību – pieredze.
Jaunieši distanci veica savu spēju robežās, rezultātu ietekmēja kļūdas šaušanā. Sprinta distancē Madara Veckalniņa, pieļaujot 8 neprecīzus šāvienus mērķī, ierindojās 7. vietā, Bruno Bīrītis – 20. vietā ar 7 kļūdām šautuvē. No Latvijas dalībniecēm Inesei Golubevai (Daugavpils) – 1. vieta W22 grupā.
Individuālajā distancē Madara Veckalniņa izcīnīja godalgoto 2. vietu W15 grupā, veicot 4 km ar trim šautuvēm. No Latvijas dalībniecēm Solvita Maļina no Daugavpils ierindojās 2. vietā W17 grupā 10 km distancē ar četrām šautuvēm. Madonas BJSS biatlonistam Bruno Bīrītim – 16. vieta, veicot 12 km. Daugavpiliešiem Inesei Golubevai un Nikitam Osipovam W22 grupā – 2. vieta.
Plašāka informācija par biatlona aktualitātēm Otepē, kā arī citām iespējām Igaunijā atrodama interneta vietnēs: www.otepaa.biathlon.ee; www.visitestonia.com.
10.02.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px