Pagājušās nedēļas nogalē laikrakstu „Stars" sasniedza iedzīvotāju runas, ka Madonas novada līmenī tiekot apsvērta iespēja uz laiku slēgt visas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) sakarā ar „Covid-19" saslimstības pieaugumu un riskiem. Madonas novada izglītības nodaļā šo pieņēmumu pilnībā noraidīja, uzsverot, ka šobrīd saslimstība ar „Covid-19" bērnudārzu darbiniekiem un arī bērniem dažviet esot konstatēta, bet ne tik lielā skaitā, lai nāktos slēgt visu iestādi.
Novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne komentēja: – Tas noteikti neatbilst taisnībai. Esam ieinteresēti iestādēs darbību atsākt, pie iespējas esam par klātienes apmācību visos posmos, nevis vēl darbību apturēt. Mazas iestādes gadījumā slēgšana uz laiku iepriekš notikusi tādēļ, ka darbinieki cits gar citu ir nogrozījušies, tādēļ karantīnā vai pašizolācijā jādodas lielākajai daļai – nav, kas strādā. Bet nevienu brīdi mākslīgi nav domāts kaut ko aizvērt, jo aizvēršana nekādu gaidīto rezultātu nedod. To redzam jau pēc veikaliem, ka saslimušo skaits tomēr nav būtiski samazinājies. Šobrīd mūs vienīgi nodarbina domas, kā operatīvi izolēt saslimušos cilvēkus un pirmkārt vispār saprast, ka cilvēks ir slims. Ir doma par iespēju testēt, tieši pirmsskolu posmā ir trīs iestādes, kurās šī problēma diemžēl atkārtojas; ir pat bērnudārza grupiņa, kas karantīnā devusies jau otrreiz. Ne daudz, bet ir arī bērni visās vecumgrupās, kas saslimuši ar „Covid-19". Tās ir PII „Lācītis Pūks" Kalsnavas pagastā, „Kastanītis" un „Priedīte" Madonā. Nav runa par daudzskaitlīgumu, bet atliek vienā grupā saslimt darbiniekam vai, kā šajās iestādēs, arī pa kādam bērnam, tā ik pa brīdim ir kāda grupa, kam jādodas karantīnā vai pašizolācijā. Tomēr tādas situācijas, ka vajadzētu slēgt visu iestādi, šobrīd nav. Paldies ģimenēm par sapratni, vadībai – par spēju un izdomu darbu organizēšanā.
Kā atzina izglītības nodaļas vadītāja, arī Madonas novada skolās šobrīd esot pa kādam saslimušam darbiniekam, bet, tā kā mācības notiek attālināti, slimībai ir mazāk iespēju izplatīties. Saistībā ar PII, kur mācību process ir klātienē, kā iepriekš minēts, tiekot apsvērta doma par testēšanās iespējām.
Solvita Seržāne piebilda: – Pirmsskola ir domāta, arī normālā periodā, tautsaimniecības atbalstam, jo ekonomiski aktīvie cilvēki var strādāt un bērnu ir, kur atstāt. Arī pašlaik, lai ko valdība lemtu, pat pie visaugstākā riska pirmsskola strādā klātienē. Gribam cerēt, ka mūsu pusē mazināsies saslimšanas rādītāji. Ja notiktu reģionālo apgabalu noteikšana, kā sola Izglītības un zinātnes ministrija, pie labas situācijas ar „Covid-19" saslimstību 1.-4. klases varētu atgriezties skolās. Jādomā, kā izkustēties no attālinātās mācīšanās, jo spriedze bērniem pieaug, trūkst socializācijas, kas bērniem, pusaudžiem ir ļoti svarīga.
9.02.2021.