No 5. februāra Latvijas Radio 1 skanēs jauns raidījums „Ķepa uz sirds", stāstot un skaidrojot dzīvnieku labturības tematiku, aktuālās problēmas un risinājumus veselīgas un laimīgas mājas mīluļu dzīves nodrošināšanai.
Raidījums lineārajā ēterā skanēs reizi nedēļā, piektdienās no pulksten 15.05 līdz 15.35, un tas būs pieejams arī populārākajos straumēšanas servisos. Raidījumu vadīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžejs Magnuss Eriņš kopā ar žurnālisti un raidījuma producenti Inesi Kreicbergu. Raidījumu veido neatkarīgais producents „Summer Studio" ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu.
„„Ķepa uz sirds" jau 10 gadu izglīto sabiedrību par dzīvnieku skološanu, veselību, aktuāliem jautājumiem likumos, lai iedrošinātu un veicinātu atbildīgu rīcību pret saviem mazākajiem un neaizsargātākajiem ģimenes locekļiem – mājdzīvniekiem. Mēs tiecamies uz to, lai Latvija kļūst par attīstītu Eiropas valsti, kurā dzīvnieku tiesības ir sakārtotas. Tāpēc liels prieks, ka ar Latvijas Radio 1 starpniecību mēs varam uzrunāt jaunu auditoriju un kopā kļūt par dzīvniekiem draudzīgāku sabiedrību," stāsta Inese Kreicberga.
Pirmais raidījums būs veltīts kucēnu un kaķēnu iegādei. Raidījumu veidotāji secinājuši, ka joprojām darbojas nelegālie dzīvnieku pavairotāji, kuri, izmantojot pircēju lētticību, pārdod tiem krančus par dārgu cenu.
5.02.2021.