Nedēļas nogalē SIA „Madonas slimnīca" nāca klajā ar paziņojumu par dzemdētāju uzņemšanas pārtraukšanu saistībā ar radušos epidemioloģisko situāciju. Vakar laikraksts „Stars" uzzināja, ka, veicot atkārtotu „Covid-19" testu pacientam, tas tomēr izrādījies negatīvs. Tādēļ ar vakardienu –
pirmdienas pusdienlaiku – Madonas slimnīcas dzemdību nodaļa varēja pilnībā atsākt darbu.
Madonas slimnīcas valdes locekle, medicīniskā direktore Astrīda Svilāne skaidroja, ka nedēļas nogalē vajadzējis sniegt neatliekamu operāciju; pirms tās, protams, tiek veikta „Covid-19" testēšana.
– Pirmais bija ātrais tests, jo vajadzēja steidzami veikt operāciju –
tas bija negatīvs; vienlaicīgi tika paņemts antigēnu tests, kas gatavs apmēram pēc diennakts. Tas savukārt parādīja pozitīvu rezultātu. Kā tas pieņemts, šaubu gadījumā tomēr jāizvēlas šaubīgākais variants. Tādēļ papildu drošības pēc tika nolemts daļēji slēgt dzemdību nodaļu –
šīs dienas neuzņēmām jaunas dzemdētājas. Esošās pacientes tika novērotas, izskaidrota radusies situācija. Tā kā dzemdību nodaļā visas tobrīd atradās atsevišķās palātās, bija izslēgta arī kontaktēšanās iespēja. Veicot trešo testu, tas tomēr uzrādīja negatīvu rezultātu. Kā piesardzības pasākums tika veikta visas nodaļas pārtīrīšana, dezinficēšana; pēdējās pacientes pirmdien tika izrakstītas, un šodien (pirmdien. – Aut.), ar pulksten 12, dzemdību nodaļa atsāka strādāt pilnā sparā, – atklāja Astrīda Svilāne.
Jautāta par uzticamību testiem tādā gadījumā, viņa uzsvēra, ka it visam dzīvē ir pieļaujamās kļūdas robeža, tostarp arī medicīnas jomā. – Neviens tests nav 100% drošs vai precīzs. Šie testi ir gana labi, un to precizitāte ir ļoti augsta – ap 98 procentiem. Tātad no simta viens vai divi var būt viltus pozitīvi vai viltus negatīvi rezultāti. Vai tāpēc šie testi ir slikti? Nē. Tā tas ir ar jebkuru testu, tas vienkārši jāņem vērā. Tādēļ arī šajā un citos gadījumos tiek veikti atkārtoti testi, – pauda slimnīcas pārstāve.
2.02.2021.