Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonietes Baltijas kausa izcīņā Igaunijā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 26.01.2021.

Madonietes Baltijas kausa izcīņā Igaunijā
Burtu lielums

23. un 24. janvārī Madonas BJSS biatlona nodaļas audzēknes Madara Veckalniņa un Līva Šahno ar panākumiem piedalījās Baltijas kausa sacensībās biatlonā, kuras notika Munameģa pakājē – Hanjā, Igaunijā, kur, ievērojot visus "Covid-19" piesardzības nosacījumus, starptautiskas sacensības ir atļauts rīkot. Tajās sacentās ap 130 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Madonas pārstāves izcīnīja arī divas zelta un vienu sudraba medaļu.

Latviju pārstāvēja 13 biatlonisti no dažādām sporta skolām. No Madonas BJSS Baltijas kausa sacensībās biatlonā piedalījās tikai divas sportistes – Madara Veckalniņa W15 grupā un Līva Šahno W19 grupā. Sacensības notika divas dienas, un tajās bija jāveic sprinta un masu starta distances. Madara Veckalniņa izcīnīja 1. vietu masu starta distancē, 2. vietu – sprinta distancē, bet Līva Šahno – 1. vietu biatlona sprinta distancē, 4. vietu – 10 km distancē ar masu startu.

Sacensības notika Hanjas brīvdienu un sporta bāzē, lieliskos laikapstākļos un sagatavotās trasēs.
Aicināju jaunietes dalīties iespaidos attālināti, kā viņas vērtē sacensības Igaunijā, jo pēc brauciena un atgriešanās no Igaunijas ir jāievēro pašizolācijas režīms.
Madara Veckalniņa vēstīja:
– Hanjas brīvdienu un sporta bāzē izveidoto trašu reljefs ir krietni „mierīgāks", kā pierastajās mājas trasēs "Smeceres silā". Šīs bija pirmās biatlona sacensības šajā sezonā uz slēpēm un otrās pēdējo divu ziemu laikā, tāpēc bija neliels uztraukums par pašas varēšanu, un bija neziņa, cik labi satrenējušās ir igauņu konkurentes. Pirmajā startā godalgotais trijnieks medaļas sadalīja 11 sekunžu robežās. Man, veicot 3 km ar divām šautuvēm, izdevās izcīnīt 2. vietu, par ko pēc liela sacensību pārtraukuma biju priecīga. Tas lika labāk noskaņoties nākamās dienas sacensību distancei ar masu startu. Man sacensības ar kopējo startu vienmēr ir patikušas, tāpēc distancē devos ar lielāku pārliecību par labāku rezultātu. Otrajā dienā, veicot 4 km distanci ar trim šautuvēm, pūta diezgan stiprs vējš, tāpēc apgrūtināja šaušanu, tomēr man izdevās nedaudz labāk sašaut mērķus, kā tuvākajām konkurentēm distancē, un izcīnīt uzvaru. Sacensību atmosfēra bija lieliska. Paldies organizatoriem un Latvijas Biatlona federācijai par atbalstu, lai varētu nokļūt šajā pasākumā.
Līva Šahno W19 grupā pirmajā sacensību dienā veica 7,5 km sprinta distanci un izcīnīja uzvaru. Otrajā sacensību dienā 10 km masu starta distancē Līva ierindojās 4. vietā.
Viņa dalījās arī savos novērojumos: – Hanjas trases grūtuma ziņā nešķita tik sarežģītas, bet trašu kvalitāte varēja būt labāka, sniegs trasē bija salīdzinoši netīrs, ar akmentiņiem, zariem, utt. Ievēroju to, ka nebija konkrētas valsts, kura būtu izteikti spēcīgāka, jo pārsvarā visās grupās uz pjedestāla kāpa visu trīs Baltijas valstu sportisti, tas nedaudz pārsteidza. Arī tādu ievērojamu un īpašu drošības aspektu pie igauņiem saistībā ar "Covid-19" īsti nebija. Protams, bija iepriekš tepat Latvijā jāveic tests, kuram bija jābūt negatīvam, lai piedalītos sacensībās. Tur uz vietas nebija obligāti jānēsā sejas maskas, taču, ja gribēja, varēja nēsāt, ko pārsvarā arī visi darīja, protams, uz apbalvošanu arī visi gāja sejas maskās.
Madonas BJSS biatlona nodaļas vadītāja Aira Bērziņa Madaras un Līvas piedalīšanos Baltijas kausa izcīņā Igaunijā vērtēja ļoti atzinīgi: – Domāju, ka ļoti labi rezultāti, varbūt otrajā dienā šaušanu ietekmēja mainīgie vēja apstākļi, bet kopumā Madonas sporta skola tika godam pārstāvēta. Ja ņem vērā to, ka sacensībās sen nav iznācis piedalīties ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ, ir apsveicami, ka pirmie šīs sezonas mači bija starptautiskās sacensības ar ievērojamu dalībnieku skaitu. Tā kā tās bija starptautiskās sacensības, visu finansējumu sedza Latvijas Biatlona federācija. Ja ieskatās igauņu mājaslapās, viņiem nav aizliegts rīkot sacensības ziemas sporta veidos, kas notiek āra apstākļos.
Kā e-pasta sarakstē rakstīja Madara Veckalniņa, "kalendārā vēl ir paredzēti vairāki šo sacensību posmi, kuros gribētu piedalīties, bet šobrīd nav zināms, kā attīstīsies notikumi saistībā ar epidemioloģisko situāciju "Covid-19" sakarā. Mums uz Baltijas kausa izcīņas sacensībām Igaunijā bija organizatoru ielūgums, bet tāpat iepriekš bija jāiziet "Covid-19" tests un, atgriežoties mājās, jāievēro mūsu valstī pieņemtie noteikumi par pašizolāciju. Viens Baltijas kausa biatlona sacensību posms bija paredzēts arī mūsu sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" 6. un 7. februārī, bet šobrīd tas ir atcelts.
Kopumā esmu priecīga un apmierināta par šo pasākumu, jo tikai treniņi bez sacensībām jau otro ziemu pēc kārtas sāk palikt apnicīgi – gribas arī sacensties".


27.01.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px