Iepriekš informējām, ka Madonas novada pašvaldība pēc savas iniciatīvas pasūtījusi un iegādājusies eksprestestus „Covid-19" saslimšanas noteikšanai; tie galvenokārt domāti lietošanai sociālās aprūpes iestādēs novadā. Nedēļas sākumā testi tika saņemti un jau sadalīti iestādēm.
Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš informēja, ka kopumā tikuši iegādāti 160 eksprestesti, un tie ir izdalīti sociālās aprūpes iestādēm – Dzelzavas, Ļaudonas, Barkavas un Mārcienas pansionātiem, kā arī ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centram „Ozoli".
– Pamatā testi paredzēti darbinieku testēšanai. Šobrīd publiskajā telpā jau izskanējusi informācija, ka Labklājības ministrija gatavojas eksprestestu iegādei arī valstiskā mērogā. Sanāk, ka Madonas novads mazliet ir pasteidzies pa priekšu, jo noteikti laiks vēl paies, kamēr iepirkums notiks, kamēr piegādās un sadalīs. Mums tas ir svarīgi no tā viedokļa, lai pasargātu darbiniekus sociālajā aprūpē un attiecīgi arī klientus un darbinieku ģimenes, – pauda Gundars Riekstiņš.
Šādi testi, kas rezultātu uzrāda aptuveni 20 minūšu laikā, ir ietaupīts laiks un pēc iespējas operatīvāka rīcība iespējamas saslimšanas ar „Covid-19" gadījumā. Sociālā dienesta vadītājs pauda cerību, ka arī kopējā saslimšanas tendence kļūs stabila, par ko pausta informācija nedēļas sākumā.
20.01.2021.