11. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atzīmēs 101. dzimšanas dienu, kas šogad noritēs digitālā formātā.
Augstskolā studējošie, darbinieki, draugi un domubiedri akadēmijas dzimšanas dienā aicināti uz virtuālu kopābūšanas brīdi Mūzikas akadēmijas mājaslapā.
Notikumu atklās Andra Vecumnieka cildenās „Fanfaras 11.01.", kā arī rektora, profesora Guntara Prāņa uzruna svētkos.
Muzikālajā videosveicienā uz Mūzikas akadēmijas Lielās zāles skatuves izskanēs trīs priekšnesumi. To skaitā uzstāsies cesvainiete Emma Aleksandra Bandeniece un Ilze Dzērve, lai atskaņotu Antonīna Dvoržāka cikla „No Bohēmiskā meža" piektās daļas aranžiju čellam un klavierēm.
Lēmums dibināt Latvijas Konservatoriju (šodien – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) tika pieņemts 1919. gada 20. augustā, par tās rektoru ieceļot komponistu Jāzepu Vītolu.
2020. gadā augstskolā iestājušies un mācās vairāk nekā 600 jaunie talanti izpildītājmākslas, pedagoģijas, horeogrāfijas, skaņu režijas, kompozīcijas un muzikoloģijas jomās.
8.01.2021.