28. decembrī Latvijā desmit slimnīcās sākās vakcinācija pret „Covid-19". – Vai, jūsuprāt, veicot vakcināciju, izdosies apturēt jaunā koronavīrusa izplatību un vai jūs vakcinēsities, kad tiks piedāvāta šāda iespēja? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Iveta no Vestienas: – To grūti prognozēt, bet es tomēr domāju – ka jā. Kad būs tāda iespēja, arī es vakcinēšos. Katrā ziņā uz vakcinēšanos skatos pozitīvi, ar cerību un ticību. Manuprāt, valdībai vajadzēja iepirkt daudz vairāk vakcīnu, lai vakcinēties būtu iespēja visiem iedzīvotājiem, neizceļot kādas atsevišķas grupas. Vilcināties šai ziņā nevajadzētu.
Madonietis Vladimirs: – Vakcinācija jau ir gandrīz vai vienīgā cerība, ka „Covid-19" izplatību izdosies apturēt. Vismaz es tam ticu, kaut gan diez vai tas šogad notiks. Arī pats, kad pienāks kārta, vakcinēšos un ilgi negudrošu.
Inta no Mārcienas: – Es vakcinēšos. Ticu, ka vakcinēšanās var pasargāt no saslimšanas ar „Covid-19", un vakcinēties iesaku arī citiem. Esmu mediķe, tāpēc zinu, ko runāju. Tagad gan vairs nestrādāju, esmu pensijā.
Madonietis Kārlis: – Es vēl nevakcinēšos. Nav īstas ticības izstrādātajām vakcīnām, tās līdz galam nav tomēr pārbaudītas. Mazliet jānogaida. Beidzamajos gados es neesmu vakcinējies ne pret ko. Visas potes ir piedzīvotas bērnībā krievu laikos, kad bija obligāti jāpotējas.
6.01.2021.