Madonas novada pašvaldības domes deputāti 30. decembra sēdē tika informēti, ka pēc „Covid-19" rutīnas skrīninga veikšanas Dzelzavas pansionātā apstiprināta saslimšana ar vīrusu četriem klientiem.
– Protams, ir uzsākts darbs sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, lai mēģinātu kontrolēt šo situāciju. Uztrauc tas, ka pansionāts ir neliels, ar mazām telpām; vismaz līdz šim inficētie ir bez simptomiem, kā arī nevienam darbiniekam pozitīvs tests nav konstatēts. Tiek darīts viss, lai saslimšanu ierobežotu, – domes sēdē informēja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora.
Dzelzavas pansionāta vadītāja Liene Ankrava laikrakstam „Stars" apstiprināja, ka saslimšana ar „Covid-19" šobrīd konstatēta četriem klientiem.
– Tika ieslēgts visaugstākais karantīnas režīms, darbinieki pielieto visus aizsardzības līdzekļus, lai nesaslimtu, tāpat klienti nevar vairs staigāt apkārt, iziet no istabiņām. Slimības gaita apstiprinātajiem pacientiem joprojām norit bez simptomiem, arī darbinieki visi ir veseli. Tas mūs visus ir pārsteidzis. Šāda gadagājuma cilvēkiem parasti parādās simptomi un diezgan strauji; mūsu gadījumā klientiem nav nekādu pazīmju. Tā kā kopš oktobra sākuma pansionātā ir karantīna, klienti netikās ar tuviniekiem, tādēļ situācija ir grūti izprotama. Šodien (5. janvārī) būs zināmi atkārtoto testu rezultāti, šoreiz izvēlējāmies tos veikt citā laboratorijā nekā iepriekš, lai rezultāti varbūt būtu objektīvāki, – komentēja Liene Ankrava.
5.01.2021