Madonas slimnīcas pirmā stāva vestibilā šobrīd aplūkojamas madonietes, praktizējošas advokātes Ritas Zepas gleznas.
– Esmu pateicīga par iespēju slimnīcas jubilejas gadā un pirms Ziemassvētkiem dalīties ar savu radošo veikumu – gleznām. Darbi tapuši pēdējo gadu laikā un arī agrāk. Veidojot izstādi, domāju par to, lai šajā tumšajā un emocionāli sarežģītajā laikā medicīnas darbinieku ikdienā tiktu ienesta krāsainība un neliela atslodze. Savukārt slimnīcas pacientu domas lai kaut nedaudz tiktu novērstas no viņu raizēm. Ceru, ka skatītājiem ceļš caur ziemas saulgriežiem uz pavasari būs īsāks un priecīgāks, – uzsver autore.
Izstādē skatāmas ainavas, ziedi, gadalaiku maiņa, Ritas bērnības dienu pavards, ko viņa gleznojusi pēc atmiņas.
Pirmās iemaņas mākslas jomā Rita Zepa apguva Madonas mākslas skolā. Daudzus gadus darbojas Madonas pilsētas kultūras nama tēlotājas mākslas studijā „Madona" (gan Jāņa Simsona dzīves laikā, gan tad, kad studiju vadīja Līga Kalniņa, un arī šobrīd, kad to vada Agris Sārs). Vissenākā ekspozīcijā ir glezna ar pīlādžiem, visjaunākā –
Galgauskas baznīca. Izstādē izlikti vasarā gleznotie ziedi no Ritas puķudārza, Vestienas ainava, vairākas gleznas, kas tapušas mākslas plenēru laikā.
Jāpiebilst, ka Ritas Zepas darbu izstādes bijušas arī Madonas bibliotēkā un kultūras namā, Cesvaines pašvaldības ēkā, Barkavas kultūras namā, Mārcienas pansionātā, Rīgas novada Stopiņu pagastā, Lizuma kultūras namā. Par savu iedvesmotāju mākslā Rita sauc arī gleznotāju Vitu Mercu.
18.12.2020.