Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Labie darbi ne tikai Ziemassvētkos

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 07.12.2020.

Labie darbi ne tikai Ziemassvētkos
Burtu lielums

Autofotoorientēšanās ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids ar iespēju iepazīt jaunas vietas, ieraudzīt līdz šim nezināmus apskates objektus, cīnīties arī par uzvaru. Brauciena organizatori Inese un Elmārs Bieles un dalībnieki braucienam ir devuši pievienoto vērtību – „Labos darbus", kas sagādā prieku ne tikai svētku laikā, bet arī ikdienā.

– Autofotoorientēšanos Latvijā organizējam jau divpadsmito gadu, aptuveni reizi divos mēnešos izvēlamies kādu Latvijas stūrīti, kuru parādīt brauciena dalībniekiem, iepazīstinot ar interesantām, pat nezināmām vietām. Interese par braucieniem ir liela, regulāri piedalās ap piecdesmit mašīnu. 2011. gadā radās ideja, ka nav jāgaida Ziemassvētki vai labdarības akcijas, lai veiktu labos darbus, bet to mēs paši varam darīt katru reizi, kad braucam kādā Latvijas novadā, – pastāsta Inese Biele. – Kopš tā laika šī ideja tiek īstenota gandrīz katru reizi lielā autofotoorientēšanās brauciena laikā. Mēs uzrunājam tos, kam šī palīdzība būtu nepieciešama, – bērnunamus, dzīvnieku patversmes, veco ļaužu pansionātus. Arī Madonas pusē pa šiem gadiem ir bijuši posmi, kur esam palīdzējuši, piemēram, Ļaudonas un Cesvaines vidusskolai, Varakļānu novada pansionātam „Varavīksne" un citām vietām.
Kā stāsta Inese, šoreiz pēc publikācijas laikrakstā par dienas centru „Baltā ūdensroze" un mātes un bērna atbalsta centru tika nolemts labos darbus paveikt tur.
– 21. novembrī norisinājās lielais autofotoorientēšanās brauciens, iepazīstot Madonas, Jēkabpils un Pļaviņu apkaimi, – norāda Inese Biele. – Mainoties situācijai valstī, kas cieši saistīta ar pandēmiju, tika mainīts arī brauciena formāts, esam pielāgojušies situācijai, un autofotoorientēšanā šobrīd visdrošākā vieta ir mašīna un brīvā daba. Arī labie darbi nenorit kā ierasts – dalībnieki paši sarūpētās lietas nenogādā izvēlētajai iestādei, bet veda pie mums uz Ļaudonu. Pirms brauciena uzrunājām Rudīti Kumsāri, kopienas centra „Baltā ūdensroze" vadītāju, un jautājām, vai šāda palīdzība interesētu, kā arī lūdzām sarakstu ar nepieciešamo. Katrā iestādē vajadzības ir dažādas. Šoreiz izdevās palīdzēt ne tikai mātes un bērna atbalsta centram, bet arī zupas virtuvei, dienas centram un vairākām ģimenēm. Nav iespējams paredzēt, cik liels būs konkrētais labais darbs, jo dalībniekiem vienmēr tiek teikts – palīdziet iespēju robežās. Bet saņēmējus tas vienmēr pārsteidz un iepriecina.
Inese Biele uzsver, ka nav jāgaida Ziemassvētki, lai paveiktu kādu labu darbu.
– Brauciena dalībnieku ir daudz, arī 21. novembrī piedalījās 52 automašīnas no visas Latvijas. Mums apkārt ir daudz vietu, kur nepieciešama palīdzība. Cik ļoti cilvēki novērtē šo palīdzību, cik pateicīgi ir! Ne vienmēr galvenais ir mantiskās lietas. Citreiz tas ir darbaspēks, kā varam palīdzēt šiem cilvēkiem, – atzīst Inese Biele.
Par lielo dāvinājumu gandarījumu pauž Rudīte Kumsāre un Inese Zālīte.
– Labie darbi bija negaidīts pārsteigums, īpaši ziedojuma apmērs, kādu saņēmām. Esam ļoti pateicīgi tiem, kas ziedoja, kuriem sirdis ir atvērtas. Tāpat paldies SIA „Pharmeko Lettland", Alessandro Monesi un Sigitai Krusietei par palīdzību, noorganizējot transportu, lai ziedojumus nogādātu „Baltajā ūdensrozē". Inese Biele sazinājās ar mums, norādījām, ka mums ir gan dienas centrs, aprūpes centrs, gan zupas virtuve, kas paplašināja mūsu vajadzības. Ziedojumā saņēmām dārzeņus, kas tika nodoti zupas virtuvei un tās klientiem, higiēnas preces, bērnu grāmatas un daudz citu noderīgu lietu. Dienas centrs sniedz arī praktisku palīdzību, līdz ar to uzrunājām sociālo dienestu, Inesi Zālīti un Ingu Strazdiņu, un daļu ziedojumu tālāk nodos ģimenēm, kurām tas ir ļoti nepieciešams. Mēs esam pateicīgi par šo dāvinājumu un saņemam pateicības vārdus arī no tiem, kam esam palīdzējuši, – priecājas Rudīte Kumsāre.
Savukārt Inese Zālīte, Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm ar bērniem Madonā, turpina: – Šis ir brīnišķīgs labais darbs, kas daudziem sniegs atbalstu. Rudīte mūs uzrunāja un jautāja, vai nav kāda ģimene, kurai ir nepieciešama palīdzība. Man tas bija liels pārsteigums, jo par to nebiju dzirdējusi. Esmu ļoti pateicīga par šo ieguldījumu. Es izvēlējos ģimenes, kurās šobrīd ir kādas problēmas vai vecāks viens pats audzina bērnus. Ne visām šīm ģimenēm ir trūcīgā vai maznodrošinātā statuss, situācijas ir dažādas. No manā uzraudzībā esošajām ģimenēm šoreiz kopīgi palīdzēsim astoņām ģimenēm. Zinot ģimenes, tur augošos bērnus, izvēlējos katrai atbilstošas un nepieciešamas lietas – pārtiku, higiēnas piederumus, rotaļlietas, grāmatas. Vissirsnīgākais paldies visiem, kas piedalījās un ziedoja, dāvājot prieku un pārsteigumu arī citiem.


08.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px