Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīca turpina strādāt

LAURA KOVTUNA

Autors • 03.12.2020.

Madonas slimnīca turpina strādāt
Burtu lielums

Zināms, ka decembra sākumā Madonas slimnīcas personāla vidū tika konstatēta saslimšana ar „Covid-19", vēl daži darbinieki atrodas pašizolācijā, jo ir bijuši kontaktā ar saslimušajiem. Līdz ar to sabiedrībā izskanējušas runas un bažas, vai tādēļ nenāksies slēgt slimnīcu, vai tā spēs nodrošināt visus nepieciešamos pakalpojumus. Laikrakstam „Stars" Madonas slimnīcā tika apstiprināts – slimnīca turpina strādāt un tiek ar darbiem galā.

SIA „Madonas slimnīca" valdes locekle, medicīniskā direktore Astrīda Svilāne atklāja, ka situācija kopš 1. decembra, kad sabiedrība tika informēta par saslimšanu ar „Covid-19" Madonas slimnīcas darbinieku vidū, neesot būtiski pasliktinājusies. – Situāciju kontrolējam un ievērojam visu, kas jāievēro. Ar darbiem tiekam galā, viss slimnīcā turpina notikt. Tiem, kas saslimuši un ir mājās, ir atrasti aizvietotāji, kas veic šo darbu. Ja vien saslimušo vienlaicīgi nebūs ļoti daudz, tikmēr ar darbiem ļoti labi tiksim galā, – nomierināja Astrīda Svilāne.

Jautāta par saslimušo skaitu, viņa pauda, ka šobrīd to nevar konkrēti nosaukt – tas ir līdz 10. „Statistiku" ietekmē testu veikšanas procedūra, dažādi noteiktie statusi „aizdomīgs", „karantīnā", „kontaktpersona" un tamlīdzīgi, kas dienu no dienas var mainīties. Turklāt, ja šodien nodotas analīzes, rezultātu uzzina tikai nākamajā dienā. – Tas gan tiesa, ka katru rītu nāc kā uz nezināmo – kāda būs diena, kādi būs rezultāti? Tikai vadoties pēc tā, varam plānot darbus, – atzina medicīniskā direktore, atkārtoti uzsverot, ka, neraugoties uz to, Madonas slimnīca joprojām turpina nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību un sniedz ambulatoros pakalpojumus ierastajā režīmā.
Viņa uzsvēra, ka ne visi saslimušie darbinieki ir medicīnas personāls – viņu starpā ir arī saimnieciskie darbinieki. Tika apstiprinātas izskanējušās iedzīvotāju runas, ka saslimušo vidū ir rentgena un traumatoloģijas jomu darbinieki, tomēr no iekšējām darbinieku rezervēm izdevies piesaistīt, kas uzņemas papildu darbus, lai viņus aizvietotu.
Lai gan pat valsts līmenī ir izskanējusi iecere sakarā ar „Covid-19" radīto slodzi mediķiem piesaistīt, piemēram, pensionētos mediķus, Astrīda Svilāne to nesaskata kā reālu risinājumu: – Pirmkārt, pensionētie mediķi ir gados un baidās par savu veselību, otrkārt, iemaņas jau aizmirsušās. Kurš grib šādos apstākļos atgriezties? Jābūt jaunam, veselam, strādāt gribošam un izaicinājumiem gatavam, lai to darītu.
Arī Madonas slimnīcā cilvēki vērsušies ar satraukumu, ka slimnīca, poliklīnika nestrādājot, pat vēl pirms tika publicēta informācija par saslimšanu ar „Covid-19" Madonas slimnīcā. – Jā, mēs atzīstam, ka saslimšana ir konstatēta, jā, ir medicīnas personāls, kas atrodas karantīnā, bet esam atraduši aizvietotājus. Ko valdība liek, to darām un strādājam, – noslēgumā pauda Astrīda Svilāne.
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, Madonas slimnīca aicina pacientus ierasties uz plānotajiem izmeklējumiem noteiktajā laikā un izmantojot sejas masku, kā arī dezinficēt rokas un ievērot drošu distanci uzgaidāmajās telpās. Tāpat ikkatrs tiek aicināts izvērtēt ārstniecības iestādes apmeklējuma nepieciešamību.


05.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px