Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Slimnīcas netiks slēgtas

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 26.11.2020.

Slimnīcas netiks slēgtas
Burtu lielums

Medicīna, veselības aprūpe ir ļoti būtiska ikvienam iedzīvotājam. Dažādas izmaiņas veselības jomā mēdz radīt satraukumu, īpaši, ja runa ir par lauku reģioniem –
pakalpojumu pieejamību, slimnīcu slēgšanu.
Par to, kāda būs lauku slimnīcu nākotne, viedokli pauž veselības ministre ILZE VIŅĶELE.

Lai nodrošinātu loģiski izkārtotu slimnīcu tīklu, kas ļaus pacientiem neatliekamo palīdzību, ambulatoro palīdzību un primārās aprūpes pakalpojumus saņemt tuvāk to dzīvesvietai, savukārt sarežģītākas operācijas un ārstēšanu saņemt lielākos centros – reģionālajās slimnīcās un universitāšu slimnīcās, Veselības ministrija sadarbībā ar Veselības inspekciju un Nacionālo veselības dienestu vairākās slimnīcās veica pārbaudes.
Šajā laikā speciālisti vērtēja ne tikai pakalpojumu pieejamību pret slimnīcas līmenim noteikto, bet arī pakalpojumu kvalitāti. Proti, ir noteikts manipulāciju vai pacientu skaits, ko katrs speciālists veic vai apkalpo gada laikā, lai varētu secināt, vai konkrētais mediķis vai slimnīca var sniegt kvalitatīvu pakalpojumu. Ja tiek atzīts, ka kāda slimnīca kādu pakalpojumu nevar sniegt kvalitātes prasību neizpildes dēļ, tas var rezultēties arī slimnīcas līmeņa samazinājumā.
Kas tad šajās pārbaudēs tika atklāts? Ir slimnīcas, kur operatīvā aktivitāte, proti, dienā veiktās operācijas, ir viena. Tas ir nedroši pacientam, kā arī nelietderīgi no resursu izmantošanas viedokļa.
Tāpat secināts, ka ārstiem ir ilgstošas diennakts dežūras un mājas dežūras, kas rezultējas pārslodzē, turklāt ārsti apvieno daudzas darbavietas. Ārsta pārslodze, strādājot vairākās darbavietās, rada risku pacienta drošībai un pakalpojuma kvalitātei. Slimnīcas arī nav motivētas nodrošināt mazāk apmaksātus pakalpojumus, neraugoties uz pieprasījumu, piemēram, rehabilitāciju un paliatīvo aprūpi.
Mūsu mērķis ir to mainīt un panākt iedzīvotājiem pieejamus, kvalitatīvus un drošus veselības aprūpes pakalpojumus, savukārt ārstniecības iestādes varēs efektīvāk plānot nepieciešamo infrastruktūru un cilvēkresursus, nodrošinot vienlīdzīgu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, vienlaikus attīstot ilgtspējīgu un perspektīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.
Svarīgi arī atgādināt, ka slimnīcas netiks slēgtas. Tās turpinās sniegt pakalpojumus, kurus var nodrošināt atbilstošā kvalitātē un apjomā. Vienlaikus svarīgi apzināties, ka jebkādu lēmumu pieņemšana balstīsies uz pārbaužu laikā gūtajiem datiem un rūpīgas analīzes, kā arī pēc sarunām ar pašu slimnīcu vadību un pašvaldībām par to turpmāko darbu, nodrošinot iedzīvotājiem nepieciešamos ārstniecības pakalpojumus.
Savukārt attiecībā uz Madonas slimnīcu paredzēts, ka tā saglabās savu līmeni.


27.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px