– Vai jūs valsts svētkos iededzat svecītes, un kādas ir jūsu domas par to, ka šogad nenotiek militārā parāde un citi pasākumi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anita: – Es svecītes, protams, Lāčplēša dienā iededzu, un arī 18. novembrī tās iedegšu logā sarkanbaltsarkanā karoga krāsās. Tā dara arī vairāki mani kaimiņi. Domāju, ka šogad vajag atturēties no plašu pasākumu rīkošanas.
Madoniete Beāte: – Latvijas dzimšanas dienu atzīmēsim ar svecītēm, labiem nodomiem, apsveikumiem arī uz tālākiem novadiem un ārvalstīm. Interesanti, ka šajās dienās, piemēram, ejot pa Raiņa ielu, cits citam tiek sūtīti sveicieni, pamājot no dzīvokļu logiem. Šajā laikā noteikti vajag atturēties no lieliem pasākumiem.
Madoniete Egija: – Tā ir ļoti laba tradīcija. Lāč-plēša dienā izstaigājām pilsētu, Madona patiešām bija ļoti skaista izgaismota. It īpaši patika Madonas kultūras nams un izgaismotie koki pie strūklakas. 18. novembrī būs svētku kūka, un iedegsim arī svecītes. Bet tas, ka nenotiks pasākumi, ir pareizi.
Kalsnaviete Inguna: – Mums tie, var teikt, ir dubulti svētki, jo dienu vēlāk – 19. novembrī – mammai ir dzimšanas diena, tā ka svētku torte arī būs. Valsts svētkos iedegsim svecītes. Domāju, ka militārā parāde tomēr varēja būt, jo tas jau notiek ārā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
17.11.2020.