Madonas novada pašvaldības domes 29. oktobra sēdē tika skatīts jautājums par zobārstniecības kabineta darbu sociālajā dienestā.
Laikā no šā gada 11. marta, kad valstī tika izsludināts ārkārtējās situācijas periods sakarā ar saslimstību ar „Covid-19" vīrusu, zobārstniecības kabineta darbinieki atradās piespiedu dīkstāvē. Šajā laikā darba attiecības ar sociālo dienestu izbeidza zobārstniecības māsa un līdz šim strādājošā zobu higiēniste. No šā gada marta līdz jūlijam zobārstniecības kabinets Parka ielā 6 bija slēgts.
Savukārt 9. jūlijā darbu uzsāka jauna zobu higiēnas speciāliste, organizējot pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs konsultācijas par zobu veselības uzlabošanas pasākumiem, skaidrojot uztura un dzīvesveida ietekmi uz zobu veselības stāvokli. Pēc izglītības sertifikāta stāšanās spēkā novembrī speciāliste sniegs pilnā apjomā profesijā paredzēto pakalpojumu.
Kā vērtēja Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš, pieprasījums pēc zobu higiēnista pakalpojuma pārsniedz noteikto slodzi, tādēļ, lai dotu iespēju saņemt šo pakalpojumu lielākam bērnu skaitam, ir izteikts ierosinājums palielināt zobu higiēnistam noteikto darba slodzi no 0,24 uz 0,5.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma ar šā gada 1. novembri amata vienībai zobu higiēnists noteikto amata slodzi 0,24 grozīt uz 0,5 slodzi, mēneša algas fondu – 520 eiro uz 1084 eiro, ar mēneša algas likmi 2167 eiro, saglabājot noteikto stundas tarifa likmi – 13 eiro.
11.11.2020.