Skolēnu rudens brīvlaikā, no 18. līdz 22. oktobrim, Jumurdas muižas ainaviskajā teritorijā un telpās norisinājās „Dr. Haštaga pašizaugsmes skola". Nometni organizēja bērnu pasākumu vadītāji Rihards Čerkovskis un Artūrs Romanovs.
Rihards jeb Dr. Haštags (bērnu pasākumu un nometņu vārds), ir bērnu un pieaugušo pasākumu vadītājs, komiķis, rakstnieks. Savukārt Artūrs jeb Ārčijs ir pedagogs, nometņu vadītājs, bērnu un pieaugušo pasākumu vadītājs.
Šī nometne bija paredzēta bērniem no 6 līdz 12 gadu vecumam.
– Nometnes filozofija, kas vijās cauri visai nometnei, – katra bērna pašizaugsme, būt priecīgiem, laimīgiem, izvirzīt un ticēt saviem sapņiem un mērķiem, domāt pozitīvi, ticēt brīnumiem, vizualizēt, meditēt, būt pateicīgiem, atvērtiem, radošiem. Dalījāmies savā pieredzē, stāstījām par pilnvērtīgu un lietderīgu ne tikai informācijas, bet arī moderno tehnoloģiju izmantošanu. Nepazaudēt sevi, neieslīgt tehnoloģiju piedāvātajās iespējās, nekļūt atkarīgiem. Protams, ikdiena bez telefoniem, planšetdatoriem un citām tehnoloģijām nav iedomājama, bet tās ir jāizmanto gudri, – nometnes galveno domu iezīmēja Artūrs Romanovs. – Nometnē piedalījās 24 bērni no dažādām Latvijas vietām. Citi jau bija piedalījušies iepriekš, citi ieradušies pirmo reizi.
Bērniem skolēnu rudens brīvlaikā bija iespēja pabūt citā skolā, citā nometnē, ar citādākām stundām: jogu, meditāciju, rituālu mācību, muzikālo teātri, smieklu stundu, prāta spēlēm, dažādām radošajām darbnīcām. Lai izzinātu savu iekšējo pasauli, bērni zīmēja pašportretus, apgleznoja akmeņus, lai piepildītos sapņi, tika darināti sapņu ķērāji, zīmētas mandalas, gleznotas Jumurdas muižas skatu ainavas. Norisinājās vēl daudzas citas radošas un aizraujošas nodarbības.
– Katru rītu pēc pamošanās bija jogas un meditācijas nodarbības, bet pēc brokastīm – pirmā stunda, kas bija rituālu mācība. Tās laikā bērni mācījās domāt, skatīties uz dzīvi citādāk, ticēt sev un brīnumiem, vizualizēt, jo domām ir liels spēks, notiek tas, ko mēs domājam. Savukārt otrajā stundā katru dienu bija kāda cita nodarbe – spēlējām muzikālo teātri ar improvizācijām, izmantojot dabas materiālus, bija jārada mūzika, skaņas, citu rītu bija smieklu stunda, kad smīdinājām bērnus, aicinājām viņus būt priecīgiem un laimīgiem. Šajā stundā izspēlējām arī dažādas prāta spēles. Savukārt trešā stunda bija veltīta radošām nodarbēm. Katru dienu bērniem atkal tika piedāvāts kas cits – viņi zīmēja savu portretu, apgleznoja akmeņus, kas kļuva par talismaniem, apgleznoja mandalas. Bija sapņu darbnīca, kurā darinājām katrs savu sapņu ķērāju, kas noķer izvirzītos sapņus, domas un palīdz tos piepildīt. Bija ieplānots plenērs dabā, bet laikapstākļi ieviesa savas korekcijas, līdz ar to, dodoties pastaigā, bērni nofotografēja to, ko vēlējās uzgleznot. Arī tehnikas, kādās tapa gleznas, bija dažādas, tika izmantoti gan krītiņi, gan guaša krāsas, pludināts ar akvareļiem, un radās ļoti skaisti darbi. Bērniem ļoti patika radošās darbnīcas, daudzas lietas viņi darīja pirmo reizi, kas procesu radīja pavisam interesantu un aizraujošu, – atcerējās nometnes vadītājs Artūrs. – Savukārt Dr. Haštags rādīja zinātnisko šovu, caur kuru bērni tika aicināti ticēt brīnumiem. Bija dažādi eksperimenti un šovi, kuri bērniem ļoti patika un ieintriģēja. Vienā no rituālu stundām bērni izvirzīja sapņus un mērķus, kurus vēlas piepildīt, tie tika uzrakstīti uz papīra. Vēlāk tika organizēts brauciens ar laivu pa Jumurdas ezeru un uz tur esošo saliņu, kur bērni apraka savus sapņus, lai tie īstenotos. Tur sarīkojām arī nelielu pikniku. Tāpat bērniem tika organizēts filmu vakars un spoku trasīte. Lai iepazītu Jumurdas muižas teritoriju, spēlējām orientēšanās sacensības. Bija ļoti jauks saliedēšanās vakars – tika izkurināta pirtiņa, spēlējām galda spēles, bet nometnes noslēguma vakarā – rudens lapu karnevāls ar tērpu darināšanu, to demonstrēšanu, balsošanu par tērpiem, aktivitātēm un spēlēm, jautru ballīti līdz pusnaktij. Pašizaugsmes skola noslēdzās ar ekskursiju uz radošās atpūtas parku „Tiltiņi", kur saimnieko Mārcis Feldbergs. Svinējām izlaidumu, darinājām amuletus un dienu noslēdzām ar pikniku. Ekskursija bija izdevusies, Mārcis interesanti stāstīja par kokiem, mežu, taku, iepazīstināja ar visu, kas tur pieejams.
Kā akcentēja nometnes organizētājs, ļoti svarīga ir arī atgriezeniskā saite.
Artūrs atzina: – Ļoti labs rādītājs ir tas, ka bērni paši norāda – viņiem nometne patika, vēlas atgriezties atkal nākamgad, būt kopā un kopā darīt to, ko nometnes organizētāji ir sarūpējuši. Patīkami dzirdēt, ka bērni pēc nometnes mājās stāsta, dalās par nometnē dzirdēto, darīto, iegūtajām atziņām un vērtībām, praktizē to ikdienā un ir kā skolotāji saviem vecākiem, iesakot arī viņiem to darīt, būt pozitīvi domājošiem, vizualizēt, meditēt, būt pateicīgiem. Tā ir ļoti jauka atgriezeniskā saite, ko mēs saņemam no bērnu vecākiem, kas mūs spārno lietas darīt tālāk.
Paldies no nometnes vadītājiem par uzticēšanos lielisko bērnu vecākiem, par uzņemšanu, sadarbību un atsaucību „Jumurdas muižas" saimniecei Anitai Apinei, par garšīgām maltītēm „ATG Gold" saimniecei Tatjanai Arensonei, par nometnes izlaidumu radošās atpūtas parkā „Tiltiņi" saimniekam Mārcim Feldbergam.
11.11.2020.