Cesvainē, kur daudz koku, viss nobirušo lapu lielums sabiedriskajās vietās jau ir sagrābts un aizvests, publiskās piemiņas vietas sakoptas, atbrīvotas no kritušajām rudens lapām un gatavas svētkiem.
Par to, ka nobirušo lapu savākšana jau tuvojas noslēgumam, pastāstīja Cesvaines novada domes labiekārtošanas nodaļas vadītāja Ritma Kļaviņa.
– Kad koku lapas krāsojas un sāk nobirt, tās tūlīt vēl nevācam, ļaujam iedzīvotājiem izbaudīt rudeni. Lapas cenšamies savākt rudenī, jo pavasarī tās ir grūtāk sagrābt. Vēl ir jāpabeidz darbs Rīgas ielā. Kopjam arī Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietas gan Kārzdabas, gan Ķinderu kapos, arī pieminekļa apkārtni nacionālajiem partizāniem Kraukļos. Lapas palīdz sagrābt un aizvest trīs pastāvīgā darba strādnieki, kā arī algotos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītie bezdarbnieki. Lapas kompostā neizmantojam. Mēs pieberam vietu krūmājos, kur reljefā radusies ieplaka. Palīdzam izvest lapas un zarus arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, bet privātmāju iedzīvotājiem diemžēl jātiek galā pašiem.
11.11.2020.