Vairākos štatos vēl turpinās balsu skaitīšana ASV prezidenta vēlēšanās, bet vadošie televīzijas kanāli par vēlēšanu uzvarētāju ir atzinuši demokrātu kandidātu Džo Baidenu, ko ar uzvaru jau apsveikuši daudzu pasaules valstu līderi, tai skaitā no Latvijas. – Kādas ir jūsu domas par ASV prezidenta vēlēšanām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Pēteris no Ērgļiem: – Vēlēšanām līdzi sekoju un to iznākumu vērtēju pozitīvi. Cerams, ka drīzumā sagaidīsim oficiālos rezultātus, un arī Trampam nekas neatliks, kā tos atzīt un pieņemt.
Madoniete Margrieta: – Vēlēšanām līdzi sekoju, un arī rezultāts ir ļoti labs. Tas, ka būs sīva cīņa, nekāds pārsteigums nebija, bet par rezultātu – Džo Baidena uzvaru – priecājos.
Kaspars no Baldones: – Tas, ka uzvarējis Baidens, ir laba ziņa. To prognozēt nebija grūti, jo Tramps simpātijas zaudēja jau otrajā nedēļā pēc ievēlēšanas. Tas ir šo vēlēšanu loģisks iznākums. Mani gan politika ne pārāk interesē, un tā jau ir pašu amerikāņu darīšana, ko viņi ievēlē par savas valsts prezidentu.
Madoniete Marija: – ASV prezidenta vēlēšanām, protams, līdzi sekoju, bet vēl ir jāsagaida oficiālie rezultāti. Donalds Tramps jau ar to nav mierā, zaudējumu vēlēšanās nav atzinis un izskatās, ka pagaidām to arī netaisās darīt. Iespējama arī tiesāšanās, vismaz uz to pusi velk.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.11.2020.