Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Saistībā ar izpilddirektores atbrīvošanu uzsākta tiesvedība un krimināllieta

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.11.2020.

Burtu lielums

Iepriekš laikrakstā „Stars" plaši esam aprakstījuši abu iesaistīto pušu – Madonas novada pašvaldības un darbinieces Vitas Robaltes – viedokļus saistībā ar domes lēmumu šā gada 10. augusta ārkārtas sēdē atbrīvot V. Robalti no Madonas novada pašvaldības izpilddirektores amata, uzsakot darba tiesiskās attiecības. Atstādināšana no pienākumu veikšanas tika noteikta uz laiku ne ilgāku kā šā gada novembris.

10. augusta domes ārkārtas sēdē tika nolemts V. Robalti no amata atbrīvot, jo darbiniece, veicot darbu, esot rīkojusies prettiesiski un tādēļ zaudējusi darba devēja uzticību. Lēmuma pieņemšanā tika ņemti vērā zvērinātu advokātu biroja „Davidsons un partneri" šā gada 6. augusta ziņojumā konstatētie fakti un ietvertie secinājumi. Atklātajā balsojumā šo lēmumu atbalstīja 9 deputāti (Zigfrīds Gora, Artūrs Grandāns, Gunārs Ikaunieks, Agris Lungevičs, Ivars Miķelsons, Andris Sakne, Rihards Saulītis, Aleksandrs Šrubs, Gatis Teilis), „pret" balsoja Antra Gotlaufa, savukārt no balsojuma atturējās 2 deputātes – Valda Kļaviņa un Inese Strode.

Skaidrojot savu pozīciju laikrakstam „Stars", Vita Robalte 19. augusta rakstā tika uzsvērusi: „Tā kā šobrīd pretēji domes ārkārtas 10.08.2020. sēdē lemtajam es neesmu atbrīvota no darba, bet tikai atstādināta no pienākumu veikšanas bez darba algas saglabāšanas uz laiku, ne ilgāk kā līdz 2020. gada novembrim, liedzot man saņemt atlīdzību vai pabalstu, mans tiesiskais statuss šobrīd man nav saprotams. Šajos apstākļos ir nepārprotams manu tiesību aizskārums, tāpēc visdrīzāk izmantošu likumos paredzētās tiesības".
To, kādā procesā šobrīd ir šis jautājums, laikrakstam „Stars" skaidroja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs:
– Darbiniece joprojām ir atstādināta no amata, ārkārtas sēdē dome lēma turpināt atstādināšanu, pamatojoties uz Augstākās tiesas praksi, ka gadījumos, ja arodbiedrība nesaskaņo atbrīvošanu, var pagarināt atbrīvošanu līdz tiesas lēmumam. Tas arī ir korekti. Līdz ar to atstādināšana ir turpināta, paralēli sācies arī kriminālprocess par dokumentu viltošanu, kas bija viens no atbrīvošanas lēmuma pamatpunktiem, kāpēc šāds lēmums tika pieņemts.
Jautāts par arodbiedrības lēmumu, kas ir pretējs Madonas novada pašvaldības domes lemtajam, Agris Lungevičs atbildēja: – Ir tikai šis viens teikums, ka arodbiedrība nesaskaņo darbinieces atbrīvošanu, bez jebkāda pamatojuma. Bet ar šo dokumentu pietiek, lai tālākais notiktu tiesas, nevis darba līguma attiecību ceļā. Līdz ar to bija neizbēgams tiesas process, pamatojoties uz šo arodbiedrības lēmumu, kas bija bez argumentiem vai paskaidrojumiem. Šādos gadījumos, kad arodbiedrība iestājas pozā, atstādināt var ilgāk par trim mēnešiem, par ko ir arī Augstākās tiesas spriedums – ka tas ir process, kā var iet tālāk.
Šobrīd notiekot dokumentu izskatīšana, un tiesas sēdes datums neesot noteikts. Tāda pati situācija arī ar uzsākto krimināllietu; šādi procesi varot ilgt mēnešus, tie nenotiekot ātri, skaidroja Agris Lungevičs. Tikmēr ar domes deputātu lēmumu par Madonas novada izpilddirektora p. i. iecelts Āris Vilšķērsts. Agris Lungevičs solīja sabiedrību informēt, kolīdz būšot kāda virzība vai skaidrība uzsāktajā krimināllietā un tiesas procesā. Tikmēr sabiedrībai jācer uz tiesas taisnīgumu, lai tiktu izvērtēts, kuras puses rīcība situācijā, kas izveidojās, nav bijusi tā likumīgākā.


10.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px