Sēdes laikā Cesvaines novada pašvaldības dome plašākas diskusijas veltīja jautājumam par pabalstu veselības bojājuma gadījumā.
Kā izteicās deputāti, šāda vienreizēja pabalsta noteikšana ir kā žests no pašvaldības puses, par ko licis aizdomāties kāds nesens negadījums, pēc kura negadījumā cietusī persona izejot rehabilitāciju. Esot jācer, ka turpmāk šādu gadījumu nebūs, tomēr, lai neieslīgtu arī iespējamā, nevajadzīgā tiesas procesā, izvirzīts priekšlikums noteikt vienreizēju pabalstu nelaimes gadījumā.
Pamatojoties uz Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 19. panta sesto daļu, Cesvaines novada pašvaldības dome lēma noteikt – ja pašvaldības iestāžu amatpersonas (darbinieki), pildot ar dzīvības vai veselības apdraudējumu (risku) saistītus amata (darba) pienākumus, ir cietušas nelaimes gadījumā un guvušas ievainojumu vai sakropļojumu vai šo amatpersonu (darbinieku) veselībai nodarīts citāds kaitējums (izņemot arodslimību), bet tām nav noteikta invaliditāte, izmaksā vienreizēju pabalstu: smaga veselības bojājuma gadījumā – 2000 līdz 3000 eiro; vidēji smaga veselības bojājuma gadījumā – 1000 līdz 2000 eiro; viegla veselības bojājuma gadījumā – 500 līdz 1000 eiro, ja pārejošā darbnespēja ilgst vairāk par sešām dienām.
Deputāti lēma, ka pabalstu veselības bojājuma gadījumā piešķir ar pašvaldības iestādes vadītāja rīkojumu pēc darbinieka dokumentu par veselības bojājumu iesniegšanas un izvērtēšanas.
03.11.2020.