Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) slēpotājiem un biatlonistiem treniņi, ievērojot visus drošības pasākumus, notiek, kā ierasts. Tiesa, par distancēšanos un citiem pasākumiem, lai izsargātos no koronavīrusa izplatības, nākas piedomāt, bet, trenējoties sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" trasēs, bažas pazūd, galva iztīrās no liekā. Katrs var nodoties krosiņam, rollerslēpošanai vai šaušanai un citām nodarbēm svaigā gaisā.
"Smeceres silā" bieži var sastapt sportistus, te trenējas arī grupas slēpošanas treneres Agneses Caunes vadībā.
Kad interesējos, vai izjūt kādus šķēršļus treniņiem, Agnese Caune uzsvēra: – Slēpošana un biatlons ir individuālie sporta veidi, tāpēc ne pavasarī, ne tagad mēs ar "Covid-19" saistītos ierobežojumus tik ļoti kā, piemēram, sporta spēļnieki, arī vieglatlēti neizjūtam. Arī normālos apstākļos slēpotājiem liela daļa treniņu notiek ārā – mežā, parkā, rollertrasē. Skrienam, braucam ar rolleriem, kā jau katru gadu. Protams, rudenī mēs izmantojam arī sporta zāli, kas dod iespēju veikt specifiskus treniņus fizisko īpašību attīstīšanai. Šābrīža ierobežojumi liedz treniņus iekštelpās, tāpēc esam spiesti veikt korekcijas treniņplānā, meklēt citus veidus un metodes uzdevumu realizēšanai. Treneriem tas ir arī sava veida izaicinājums, prasme pielāgoties situācijai, būt elastīgiem un spēt nodrošināt interesantu un bērniem atbilstošu treniņprocesu.
Esam pielāgojušies apstākļiem un cītīgi trenējamies. Ceram uz sniegu, sacensībām un atgriešanos normālā ikdienā bez ierobežojumiem.
Sacensības gan pašlaik nenotiek, taču dažās, pirms vēl aizliedza rīkot sporta pasākumus, Madonas BJSS slēpotāji un biatlonisti paspēja piedalīties.
– Vasaras sacensību sezonu paguvām noslēgt, kā bijām plānojuši. 11. oktobrī piedalījāmies sacensībās Priekuļos un 16. oktobrī, dienu pirms ierobežojumu ieviešanas, skrējām slēpotāju krosu Pļaviņās. Šīs sacensības gan bija paredzētas 18. oktobrī, bet sakarā ar gaidāmajiem ierobežojumiem tika pārceltas par pāris dienām agrāk, – atklāja Agnese Caune.
Imunitātes stiprināšanai viņa iesaka daudz kustēties svaigā gaisā, izvēlei – pastaigas, nūjošana, riteņbraukšana, skrituļošana, fizisko īpašību attīstīšanas treniņi brīvā dabā. Ir jauki, ka var iet ārā, nav tikai jāsēž telpās. Paldies arī vecākiem, kas atbalsta savu bērnu piedalīšanos treniņos. Svarīgi lietot uzturā veselīgu pārtiku, kā arī uzņemt vitamīnus.
03.11.2020.