– Vai laika pārregulēšana ietekmē dienas ritmu un vai nevajadzētu atstāt vienu laiku? – jautājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Guntis no Kusas: – Man labāk patīk vasaras laiks. Mani nemaz neietekmē pāreja uz vasaras vai ziemas laiku, tāpēc nesatraucos, ka pavasarī pulksteņa rādītājus pagriežam uz priekšu, bet rudenī atpakaļ.
Madonietis Leons: – Ja cilvēkam ir laba veselība, tad šāda laika pāreja neko nevar ietekmēt, un tā neietekmē arī mani. Ikdienā ceļos agri – ap pulksten 5, 6, bet vasarā ap 4, tāpēc neizjūtu ne rudenī, ne pavasarī, kad notiek šī pāreja, nekādu diskomfortu.
Ieviņa no Liezēres: – Laika maiņa pavasarī un rudenī mani ļoti ietekmē. Esmu pieradusi pie viena laika, ikdienas ritma, bet, tiklīdz pulksteņa rādītāji tiek pagriezti, nevaru tik ātri pierast pie jaunā režīma. Lai atkal ieietu ritmā, nepieciešamas vairākas nedēļas. Ļoti cerēju, ka šoruden vairs nebūs pārejas uz ziemas laiku, tomēr vēl nav vienojušies, kad un kā tas notiks.
Sarmīte no Madonas: – Pulksteņu grozīšanu, pāreju no viena laika uz otru neatbalstu. Mani ļoti ietekmē šīs pārejas. Pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu atpakaļ, es agrāk ceļos, vakaros ātrāk nāk miegs, lai gan man vairāk patīk darboties tieši vakaros. Ir jāpaiet vismaz mēnesim, lai organisms pierastu. Man vairāk patīk vasaras laiks, tad ilgāk ir gaišs
Viedokļus uzklausīja
AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA
27.10.2020.