Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Covid-19” saslimšana konstatēta arī Madonas novadā

BAIBA MIGLONE

Autors • 22.10.2020.

“Covid-19” saslimšana konstatēta arī Madonas novadā
Burtu lielums

Trešdienas rīts atnesa ziņu, ka iepriekšējā diennaktī Latvijā atklāti 188 jauni inficēšanās ar „Covid-19" gadījumi, kas ir atkārtots vienas dienas laikā reģistrēto saslimušo skaita rekords. 188 saslimšanas gadījumi ar „Covid-19" tika fiksēti arī 16. oktobrī. Diennaktī veikti 5312 „Covid-19" izmeklējumi, kas ir otrs lielākais veikto testu skaits vienā dienā. 16. oktobrī tika veikti 5332 testi.

No atklātajiem 188 jaunajiem inficēšanās ar „Covid-19" gadījumiem gandrīz puse jeb 84 ir reģistrēti Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Tāpat 13 jauni saslimušie ir reģistrēti Vecpiebalgas novadā, kur pēdējās divās nedēļās atklāto saslimušo skaits ir sasniedzis 82. Krāslavas novadā ir reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, un kopējais pēdējās 14 dienās saslimušo skaits novadā ir pieaudzis līdz 94 iedzīvotājiem. Desmit jauni inficētie reģistrēti Daugavpilī, kur kumulatīvais 14 dienu saslimušo skaits pieaudzis līdz 145 iedzīvotājiem, un tas ir otrs lielākais saslimušo daudzums pēc Rīgas. Deviņi jauni inficētie reģistrēti Liepājā, bet astoņi – Ogres novadā. Liepājā kumulatīvais 14 dienu saslimušo skaits pieaudzis līdz 15, bet Ogres novadā – līdz 22 iedzīvotājiem. 23 pašvaldībās, tostarp arī Madonā, atklāti jauni inficētie.

No reģistrētajiem inficētajiem 42 ir vecumā no 20 līdz 29 gadiem, 35 ir gan 30 līdz 39 gadu, gan 40 līdz 49 gadu vecumā, bet 24 ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem. Pārējās vecuma grupās reģistrēti mazāk.

Pašvaldības administrācijas darbiniekiem veiks testus
To, ka vienam darbiniekam pašvaldības administrācijā ir konstatēts pozitīvs „Covid-19" tests, gan sociālajos tīklos, gan sarunā ar „Staru" apliecināja arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. – Trešdien esam sazinājušies ar Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvjiem un saņēmuši rekomendācijas. Esmu izdevis rīkojumu, ka pašvaldības administrācija kopš ceturtdienas līdzīgi kā pavasarī strādā attālinātā režīmā, nodrošinot iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus. Pašvaldības ēka apmeklētājiem ir slēgta. Pēc SPKC norādījumiem visiem administrācijas darbiniekiem nav jādodas ne pašizolācijā, ne paškarantīnā. Karantīnā mums ir tikai viens darbinieks. Bet drošības pasākumu dēļ pārējiem ir darbs attālināti, darbs no mājām, – skaidroja Agris Lungevičs, uzsverot, ka viņš lūdzis SPKC siekalu testus, lai darbinieki varētu tos iziet un saprast, vai vēl kāds nav pozitīvs. – Ceru, ka tuvāko dienu laikā mēs šos testus arī saņemsim un varēsim tos veikt visiem 50 pašvaldības darbiniekiem. Nekas jau tāds ārkārtējs nav noticis, bija skaidrs, ka agri vai vēlu tas var notikt. Tagad ir jārīkojas atbilstīgi noteiktajām prasībām, jābūt piesardzīgiem, un tiksim tam pāri.
Novada domes priekšsēdētājs arī informēja, ka atcelta plānotā Madonas slimnīcas 4. operāciju zāles svinīgā atklāšana. – Tā jau tāpat bija plānota ļoti slēgtā lokā, bet, tā kā visas iesaistītās personas netiek, esam šo pasākumu atcēluši uz vēlāku laiku.
Jautāts, vai ir kāda informācija par vēl kādiem saslimšanas gadījumiem, Agris Lungevičs uzsvēra, ka viņam tādas oficiālas informācijas nav. – Tas īstenībā ir tā dīvaini, ka pašvaldība netiek informēta par situāciju, tas liedz operatīvi pieņemt lēmumus un vajadzības gadījumā sniegt cilvēkiem palīdzību.
Neoficiāli viņam esot zināms, ka novadā divos kokapstrādes uzņēmumos arī ir konstatēti ar „Covid-19" inficēti cilvēki. Šajos uzņēmumos jau veikta testēšana.
Agris Lungevičs arī sacīja, ka pagaidām pašvaldība nav saņēmusi lūgumus pēc palīdzības, taču, līdzko tādi būs, pašvaldība ir gatava sniegt palīdzību gan ar telpām pašizolācijai, gan pārtikas pakām skolēniem un pārtikas piegādi tiem, kuri to lūgs.
– Šonedēļ skolās ir brīvlaiks, pēc kā 7.-12. klašu skolēni vēl nedēļu mācīsies attālināti, bet pēc tam vērtēsim saslimstības attīstību novadā un lemsim, kā turpmāk izglītības iestādēs organizēt mācību procesu, – sacīja pašvaldības vadītājs.


23.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px