– Vai jūs sekojat līdzi 59. ASV prezidenta vēlēšanu kampaņai, un kāda ir jūsu prognoze, kurš 3. novembrī tiks ievēlēts šajā amatā – Donalds Tramps no Republikāniskās partijas vai Džo Baidens no Demokrātiskās partijas? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Līga: – Jā, es sekoju līdzi, mani tas interesē. Ļoti ceru, ka uzvarēs Baidens. Es vairāk izvērtēju personības, nevis partijas piederību, kuru katrs kandidāts pārstāv. Uzskatu, ka arī republikāņiem ir labas idejas un pārliecība, kā, piemēram, pretabortu nostāja, un šajā jautājumā es nepiekrītu demokrātiem. Šābrīža situācija Amerikā ir ļoti sarežģīta, baidos, ka var turpināties lieli nemieri.
Inese no Aronas pagasta: – To, ka novembrī notiks ASV prezidenta vēlēšanas, zinu, bet tam līdzi īpaši nesekoju un priekšvēlēšanu diskusijās neiedziļinos, līdz ar to arī no prognozēm, kurš uzvarēs, atturēšos.
Madonietis Gunārs: – Man šķiet, ka tiek pieļautas divas muļķības: viens nav gudrs, un otrs ir pārāk vecs. Ļoti svarīgi tādai lielvalstij tomēr būtu izvēlēties prezidentu, kurš spētu to pārdomāti vadīt un būtu prognozējams.
Madoniete Inese: – Es vienkārši amerikāņiem, vēlot ASV prezidentu, novēlu saprātu. Prezidents jau tiks ievēlēts, citādi nemaz nevar būt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.10.2020.