– Kādas ir jūsu domas par masku nēsāšanu veikalos un citās publiskās vietās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Līga no Krustpils novada: – Tas nav tik grūti, šī prasība ir izpildāma. Pārsvarā to visi arī ievēro. Pašās pirmajās dienās gan vēl pa kādam pircējam bez maskas varēja novērot, bet tagad tas ir jau iegājies. Arī iegādāties masku nebija problēmu, un, ja jau mūsu veikalā Krustpils novadā to varēja nopirkt, tad, domāju, pilsētās pie tās tikt ir vēl vieglāk.
Koknesiete Lāsma: – Man šo prasību absolūti nav grūti ievērot. Turklāt ilgāk par 10 minūtēm es ne veikalos, ne arī citur neuzturos. Ja valdība ir pieņēmusi šādu lēmumu, tas visiem arī būtu jāievēro.
Edgars no Lazdonas: – Viss ir normāli. Man arī elpot, valkājot masku, nav grūti. Lielākā daļa šo prasību arī ievēro. Ja jūs man jautājat, vai šo valdības lēmumu atbalstu, es vairāk saku „jā" nekā „nē".
Daneks no Biksēres: – Es nezinu, kāds labums ir no vienreizējām maskām, ja tās nēsā visu laiku, jo cilvēkiem nav tādas naudas, lai katru reizi pirktu jaunu. Otrs –
cilvēkiem ar brillēm tajās ir grūti elpot, tā ka ir jāizdomā kas cits. Lielākā valdības kļūda jau ir tā, ka pēc pirmā kovida viļņa tika atvērtas robežas. Ja nebūtu ļauts tik brīvi braukāt, tad nekā tāda tagad nebūtu un nebūtu jāmēģina to visu izstrēbt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
20.10.2020.