Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunie mūziķi skolojas Ērgļos

INESE ELSIŅA

Autors • 19.10.2020.

Jaunie mūziķi skolojas Ērgļos
Burtu lielums

Šonedēļ, kad skolēni izbauda rudens brīvlaiku, jau zināms, ka pēc nedēļas tikai daļa no viņiem atkal varēs klātienē atgriezties savā mācību iestādē.

Vispārizglītojošo skolu 7.-12. klašu audzēkņi mācīsies attālināti, bet pamatskolas skolēni, kā arī mūzikas skolu audzēkņi, kam stundas notiek individuālā veidā, varēs turpināt darboties klātienē.

Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas mūzikas nodaļas telpas atrodas Ērgļu saieta namā. Tur lielajā zālē notiek koncerti un eksāmeni, pieejami divi saieta nama flīģeļi. Skola īsteno vairākas izglītības programmas, mūzikas jomā tā ir taustiņinstrumentu apmācība – klavierspēle, pūšaminstrumentu grupā – flautas, trompetes, saksofona un eifonija spēle.
Šajā mācību gadā skolā mācās 50 audzēkņi, 27 no tiem apgūst mūziku.
Skolai ir savi mūzikas instrumenti – flautas, saksofoni, trompetes, alta ragi, tenora ragi, klavieres, arī digitālās klavieres. Par instrumentu lietošanu maksa netiek prasīta, tiek slēgts nomas līgums ar vecākiem. Protams, vairākiem bērniem ir iegādāti personīgie mūzikas instrumenti. Nodaļas audzēkņi starp nodarbībām brīvajā laikā var vingrināties skolas telpās. Tas svarīgi tiem, kam mājās nav klavieru, lai varētu apgūt programmu vispārējo klavieru priekšmetā.
Lieliska kolektīvās muzicēšanas pieredzes gūšana ir spēlēšana skolas pūtēju orķestrī. Orķestrim ir divi sastāvi: lielais orķestris un mazais. Lielajā spēlē vecāko klašu audzēkņi un absolventi, mazajā – jaunākie audzēkņi, iesācēji. Kā uzskata skolotājs Pēteris Leiboms, pūšaminstrumentus vispār vērts mācīties pamatā orķestra dēļ. Šobrīd skolas orķestrī spēlē 20 audzēkņi, kolektīvs gatavo programmu patriotiskajiem novembra svētkiem. – 11. novembrī spēlēsim Ērgļos, 18. novembrī mūs aicina uz Kaivi, – atklāj orķestra diriģents. – Esam spēlējuši Vecpiebalgā, Skujenē, Pļaviņās, pašu mājās mūs spēlēt aicina regulāri un bieži.
Orķestra instrumentārijs pamazām tiek atjaunots. Iegādātas jaunas mazās bundziņas, gājiena bungas, eifonijs. Ērgļu novada sadarbības partneri Vācijā, Ķelnē-Reizīkē, orķestra viesošanās laikā 2015. gadā Pēterim Leibomam orķestra vajadzībām uzdāvināja tubu. 2018. gadā tika nopirkts jauns soprāna saksofons, 2019. ga-
dā – alta rags, trompete un eifonijs.
Kā atzīst skolas direktore Iveta Pedele – audzēkņu mācīšanās kvalitāte nereti ir atkarīga ne tikai no skolotāja ieguldītā darba un audzēkņa dotībām, bet arī no vecāku attieksmes un mikroklimata ģimenē.
Skolas mūzikas nodaļas kodolu veido pieredzējuši, prasmīgi ilggadēji skolotāji, kas savulaik piedalījušies vēl Madonas mūzikas skolas filiāles darbībā. Savukārt skolotājam Ivaram Rutmanim pamatdarbs ir Cēsu mūzikas skolā, bet viņš veiksmīgi iekļāvies ērglēniešu ikdienā, piedalās pasākumos kopā ar saviem audzēkņiem. Ar prieku skolotāju vidū uzņemta jaunā saksofona spēles skolotāja Evija Dāve, kas ir šīs skolas absolvente.
Audzēkņi aktīvi piedalās novada pasākumos, papildina tos ar savu uzstāšanos. Laba sadarbība veidojusies ar Ērgļu saieta namu, Jumurdas pagasta pārvaldi, Sausnējas pagasta pārvaldi, Ērgļu vidusskolu. Bērni bieži koncertē pasākumos R. Blaumaņa muzejā „Braki", Brāļu Jurjānu muzejā Meņģeļos un apciemo sociālās aprūpes centrus Ērgļos un Liepkalnē. Pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte" mazie klausītāji tiek iepazīstināti ar mūzikas instrumentiem un iespējām mācīties skolā.


20.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px