– Vai daudzdzīvokļu mājā, kurā dzīvojat, apkures sezona ir jau sākusies? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Elīna: – Vēl jau nav sākusies, bet paliek mitrs un kurināt būtu jāsāk, kaut gan dzīvokļos, tā kā māja ir siltināta, ir silti. Taču, kā jau teicu, paliek mitrs,
īpaši to jūt lietainajās dienās. Apkure, kā noskaidroju, tiks pieslēgta, kad to pieprasīs vairāk iedzīvotāju. Nevajag jau lielu karstumu, pietiktu ar nelielu siltumu radiatoros.
Madoniete Loreta: – Pagaidām vēl dzīvojam aukstumā. Ar katru dienu dzīvokļos paliek drēgnāk un nepatīkamāk, temperatūra vairs ir tikai ap 16 grādiem. Arī saulītes vairs tā nav, kas pa dienu piesildītu. Katrā ziņā es esmu par to, lai sāktu kurināt, es to gaidu ar nepacietību.
Madoniete Vita: – Mums sāka kurināt pirmdien. Uzreiz ir jūtama atšķirība, kaut gan logu tāpat turam vaļā, dzīvoklis taču jāvēdina. Apkures sezona jau jāsāk, domājot par ģimenēm ar bērniņiem un veciem cilvēkiem. Ja visu dienu jādzīvo mājā, tad droši vien ir par drēgnu. Turklāt ir jau oktobra vidus. Pērn kurināt taču sāka septembra beigās oktobra sākumā.
Madoniete Dzintra: – Mūsu māja ir siltināta, un dzīvokļos ir ļoti silts, līdz ar to apkures sezona nav sākusies. Atšķirība starp siltināto un nesiltināto māju ir liela, nevar salīdzināt, kā bija kādreiz un kā ir tagad. Arī ziemā par apkuri jāmaksā daudz mazāk.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
14.10.2020.