Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Apkures sezona daudzviet ir jau sākusies

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 13.10.2020.

Apkures sezona daudzviet ir jau sākusies
Burtu lielums

Apkures sezona ir jau sākusies daudzos objektos. Tradicionāli siltums kā pirmajiem tiek padots izglītības un pirmsskolas izglītības iestādēm, pansionātiem, slimnīcām utt., bet pamazām apkures sezona sākas arī daudzdzīvokļu mājās.

Dažviet siltums daudzdzīvokļu mājām Madonas pilsētā tika pieslēgts pagājušajā nedēļā, bet daudz iesniegumu par apkures sezonas uzsākšanu SIA „Madonas siltums" un citi uzņēmumi, kas apkalpo iekšējos tīklus ēkās, saņem tieši šonedēļ.
Apkures sezona ir sākusies gandrīz visā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā. Kā pastāstīja SIA „Madonas siltums" siltumtīklu tehnisko iekārtu inženieris Andris Lielvalodis, Aronas pagasta Kusā siltums objektiem tika padots pagājušajā piektdienā, kad tika saņemti iesniegumi no daudzdzīvokļu mājām un lielākā daļa vēlējās, lai sāktu kurināt. Siltums tika pieslēgts visiem objektiem vienā dienā, izņemot vienu, kur tas tika izdarīts vēlāk.
– Pagaidām apkure vēl nav sākusies Liezērē un Ozolos. Kad saņemsim iesniegumus no iedzīvotājiem, tad arī sāksim kurināt, – informēja Andris Lielvalodis.
Pagājušajā nedēļā siltums tika padots arī Dzelzavas pagasta Dzelzavā un Aizpurvē, tāpat Ļaudonas pagastā, bet pirmdien, 12. oktobrī, – arī Sarkaņu pagasta Biksērē. Taču tas vēl nav pieslēgts Barkavas pagastā.
– Dzelzavā ir vairākas izglītības iestādes, un nevar jau bērnus mocīt, zinot, ka telpas tomēr kļūst aizvien drēgnākas. Šīs sezonas jaunums šajā pagastā ir tas, ka centralizētajai siltumapgādes sistēmai ir pieslēgta Dzelzavas pamatskola, tajā vairs nebūs jākurina krāsnis, jo siltumu skolā nodrošinās mūsu uzņēmums. Pagaidām viss ir kārtībā, siltums tiek padots bez problēmām. Esam gatavi apkures sezonu uzsākt arī Barkavā, vēl tikai gaidām „starta šāvienu" no pagasta vadības. Kad šāda komanda mums tiks dota, tad arī sāksim kurināt, – akcentēja SIA „Madonas siltums" siltumtīklu tehnisko iekārtu un darba aizsardzības inženieris Andris Trečaks.
Kā „Staru" informēja SIA „Bērzaunes komunālais uzņēmums" valdes loceklis Māris Belorags, siltumā dzīvo arī iedzīvotāji Bērzaunes, Mārcienas un Kalsnavas pagastā.
– Apkures sezonu Mārcienā uzsākām jau septembrī, tāpat daļēji – arī Bērzaunē. Savukārt Sauleskalnā, uzstādot ekonomisko režīmu, kurināt sākām pirms nedēļas, ņemot vērā bērnudārza un citu iestāžu vadības lūgumus padot siltumu sakarā ar to, ka telpas ir ļoti drēgnas. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, laikus uz trim četrām dienām iekurinājām arī katlumājas. Tad, ņemot vērā silto laiku, pārtraucām, jo jebkurā brīdī varam tās atkal iekurināt, ko tagad esam arī izdarījuši. Septembrī siltums tika nodrošināts arī Mārcienas pansionātā. Apkures sezona sākusies arī daudzdzīvokļu mājās. Otrdien, 13. oktobrī, siltumam pieslēdzām beidzamo māju Jaunkalsnavā, savukārt Aiviekstē to nodrošina „Latvenergo" pēc iedzīvotāju pieprasījuma. Apkures sezona uzsākta arī biedrības „Raiņi" apsaimniekotajās mājās. Citiem vārdiem – viss kuras, viss notiek, visur ir siltums, izņemot dažus privātveikalus un citus objektus, kur to vēl nevēlas, – uzsvēra Māris Belorags.


14.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px