Multifunkcionālajā centrā „13. km" septembris un oktobris aizrit, iedzīvotājiem aktīvi apmeklējot dažādus radošus kursus.
Noslēgumam tuvojas floristikas kursi, bet 5. oktobrī ir uzsākta pastalu darināšanas darbnīca.
– Šīs nodarbības norisinās projekta „Dažādu amatu prasmju apguve Ošupes pagastā", projekta numurs 20-05-AL22-AO19.2206-000010, ietvaros. Floristikas kurss tika uzsākts septembrī, un kopā ar vadītāju Valentīnu Gailīti apguvām dažādu pušķu veidošanu, arī sēru noformējumu, dekorējām pudeles, bet ceturtdien mācīsimies veidot konfekšu pušķus. Tā būs pēdējā nodarbība floristikā, – pastāsta multifunkcionālā centra vadītāja Dace Kalniņa.
– Pirmdien, 5. oktobrī, tika uzsākta pastalu gatavošanas darbnīca. Aizvadītas pirmās divas nodarbības, kur kopā ar pasniedzēju Antru Cimiņu apguvām piegrieztnes veidošanu. Pastalas būs mūsdienīgas, ar savu dizainu un krāsām. Plānojam šīs nodarbības noslēgt 16. oktobrī. Interese par nodarbībām ir liela. Tā kā uz tām pieteikšanās bija obligāta un vietas ātri aizpildījās, plānojam, ka šādas darbnīcas varētu atkārtot, bet ne vairs projekta ietvaros, kas nozīmē, ka tās būs par dalības maksu.
Paralēli šīm aktivitātēm multifunkcionālajā centrā norisinās arī ainavu dizaina kursi, kurus atbalsta Madonas novada pašvaldība.
– Kursi ir sākušies un arī ir labi apmeklēti. Dalībnieces katra izstrādās sava dārza plānojuma skici, kas būs lielisks ieguvums, jo ar profesionāles savā jomā Leldes Eidukas palīdzību izstrādāto skici varēs īstenot, veidojot teritoriju ap māju, – priecājas Dace Kalniņa.
07.10.2020.