– Vai jūs šoruden vakcinēsities pret gripu, un kā jūs stiprināt savu imunitāti? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ļaudonietis Valdis: – Man imunitāte ir pa pirmo! To stiprina medus, dzērvenes, avenes, āboli; arī odi, kuru šogad gan bija mazāk. Kurš pensionārs drīkst slimot? Slimot var tikai tie, kam vajadzīga slimības lapa. Potējies esmu tikai reizi, kad biju uz operāciju, bet vairāk vakcinēties neietilpst manos plānos.
Madoniete Vera: – Jā, es potējos jau trīs gadus, un arī šogad 5. septembrī kopā ar māsu vakcinējāmies pret gripu. Ja arī gadās saaukstēties, slimība norisinās vieglākā formā un nerodas komplikācijas. Es to arī iesaku darīt citiem. Protams, lietoju arī ķiplokus, čili piparus jeb visu to aso. Tāpat nevajag aizmirst dzērvenes, kas ir ļoti veselīgas, un Latvijas ābolus.
Madoniete Ludmila: – Vēl neesmu izlēmusi, vai šogad potēšos pret gripu. Ja pensionāriem būs kādas atlaides, tad, iespējams, potēšos. Lai nesaslimtu, mazāk staigāju pa veikaliem. Tāpat lietoju ķiplokus un visu pārējo, ko iesaka imunitātes stiprināšanai.
Ārija no Ērgļiem: – Es potējos katru gadu. Tas palīdz un arī saslimstot vieglāk to pārlaist. Ļoti daudz lietoju arī ķiplokus, ziemā dzeru ingvera tēju, tāpat piparmētru tēju, reizēm lietoju kurkumu un sekoju citiem jaunākajiem mediķu ieteikumiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
30.09.2020.