Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: lapu savākšana

Redakcija

Autors • 28.09.2020.

Burtu lielums

Lapkritis tā pa īstam šoruden vēl nav iesācies, bet teritoriju sakopšana jau notiek visu septembri. Madonas pilsētā pašvaldība piedāvā lielos maisus lapu un citu tā saucamo zaļo atkritumu savākšanai. – Kā ir ar lapu savākšanu jūsu īpašumos – varbūt arī jūs izmantojat šo pašvaldības piedāvāto lielisko iespēju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ilze no Praulienas pagasta: – Mēs dzīvojam laukos, līdz ar to viss tiek savākts un lietderīgi izmantots. Arī lapas kompostējam, bet tas, ka Madonā lapas tiek savāktas šādā veidā un netiek dedzinātas, protams, ir ļoti labi.

Žoržs no Kalsnavas pagasta: – Rudens, izskatās, šogad būs ilgāks, bet lielos maisus Madonā šur tur jau var redzēt. Tas noteikti ir labāk nekā tad, ja pilsētā lapas tiktu dedzinātas un piesārņota vide. Svarīgi, lai lielos maisus regulāri aizvestu prom un tie ilgi ielu malās nestāvētu.

Madoniete Dace: – Es strādāju Latvijas Samariešu apvienībā. Lapu vākšanas sezona šoruden vēl īsti nav sākusies, bet ļaudīm, kurus aprūpējam, sniedzam arī šādu pakalpojumu. Laukos lapas pārsvarā tiek kompostētas.

Jēkabs no Cesvaines novada: – Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, līdz ar to man tas nav tik aktuāli, bet arī pie mums, Cesvainē, ir padomāts par to, lai lapas nebūtu jādedzina. Lapu kaudzes, tāpat zarus var atstāt ceļu malās, un attiecīgie pašvaldības dienesti darbdienās tos aizved prom.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


29.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px