Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jauno sezonu sāk basketbolisti

AGNIS BEĶERIS, treneris

Autors • 28.09.2020.

Jauno sezonu sāk basketbolisti
Burtu lielums

Sezonas pirmo sabraukumu 26., 27. septembrī Krāslavā aizvadīja Madonas BJSS U-12 (2009. g. dz.) jauniešu komanda. Šī ir komanda, kas steidzami meklē jaunus basketbolu trenēties gribošus zēnus, kuri dzimuši 2009. gadā.

Situācija komandā ir diezgan neapskaužama, jo Madonā trenējas tikai 4 2009. g. dz. zēni un Ērgļos, pie trenera Ivara Tetera, tikai 2. Ņemot talkā Mika Sokolova 2010. g. dz. zēnus – esam godam aizvadījuši pirmās spēles Latvijas Jaunatnes basketbola līgā Krāslavā: uzvara 52 : 36 pret Jēkabpili, zaudējums 27 : 66 pret Rēzeknes „Ezerzeme", uzvara pret Gulbeni 55 : 26, uzvara pret Krāslavas/Daugavpils komandu 72 : 29.

3. oktobrī sezonas pirmās spēles Jēkabpilī aizvadīs U-13 (2008. g. dz.) jauniešu komanda, bet 4. oktobrī Madonas pilsētas sporta centrā.
16. septembrī Madonas BJSS U-14 (2007. g. dz.) jauniešu komanda izbraukumā zaudēja Rēzeknes „Ezerzeme" komandai 42 : 90, bet 17. septembrī Madonā uzvara pār Gulbeni-2 80 : 51 un 20. septembrī izbraukumā pārspēja Ikšķili 65 : 41. Arī šajā komandā ir spēlētāju trūkums – 5-6 Madonas un Cesvaines puiši, 5 Ērgļu jaunieši.
U-15 (2006. g. dz.) jauniešu komanda sezonu uzsākusi ar 3 uzvarām – 72 : 65 pret Gulbeni, 78 : 54 pret BS „Ogre" un 101 : 19 pret BJBS „Rīga"/Basketbola klase-2.
U-16 (2005. g. dz.) jauniešu komandas mums diemžēl nav, bet U-17 (2004. g. dz.) jaunieši ļoti labi palīdzējuši U-19 komandai, bet pašiem bijusi viena spēle pret Rīga/DSN2 – zaudējums 46 : 97.
U-19 (2002./2003. g. dz.) jauniešu komanda sezonu uzsākusi ar 2 zaudējumiem – 68 : 81 pret Rēzeknes „Ezerzeme" un Rīga/DSN2 63 : 84, un 2 uzvarām – 78 : 67 pār Gulbeni un 107 : 52 pret BS „Ogre 2" komandu.
Vīriešu basketbola komanda BK „Madona"/BJSS aizvadījusi pārbaudes turnīru Tartu, kur izcīnīta 3. vieta, un 24. septembrī zaudējums 60 : 77 izbraukuma pārbaudes spēlē pret BS „Ogre" komandu. BK „Madona"/BJSS gatavojas sezonai Reģionālajā basketbola līgā – bijusī LBL3, bet BS „Ogre" spēlēs Ramirent Nacionālajā basketbola līgā – bijusī LBL2.
26. un 27. septembrī iepirkšanās un izklaides centrā „Akropole" valsts labākie 3 × 3 basketbolisti sacentās Latvijas 3 × 3 basketbola līgas „Top Gun" vasaras sezonas finālturnīrā.
Sestdien, 26. septembrī, notika grupu turnīru spēles, kurās piedalījās vasaras posmu labākās vīriešu komandas – BK „Ķekava" (Latvijas izlases četrinieks), BK „3 × 3 Jelgava" (Latvijas izlases otrais sastāvs), BK „Saldus", BK „3 × 3 Madona", „Mārupe", RSU, „Latvijas Universitāte", „Bauerfiend", „VEF BA Valkā"/VJCĢ, „EAST-Ball", kā arī komandas, kas saņēma „Wild card" ielūgumus – „Ādaži", „Madona/BJSS" un „OT/Gatves bode".
Svētdien, 27. septembrī, notika izslēgšanas spēles vīriešu komandām, kā arī sieviešu vienību turnīrs, kurā komandas „3 × 3 sievietes" sastāvā piedalījās arī 2019. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļu ieguvējas Baiba Eglīte un Kristīna Petermane. Gan dāmu, gan vīriešu komandas cīnījās par naudas balvu. Kopējais balvu fonds – 4800 eiro.
Vīriešu turnīrā Madonu pārstāvēja divas komandas – „BK 3 × 3 Madona" (I. Ikstens, J. Eglītis, A. Škute, J. Mednis), kuriem šis bija pirmais turnīrs, kurš negaidīti noslēdzās ar zaudējumu „Mārupe" komandai jau 1/8 finālā, bet BK „Madona"/BJSS (T. Holsts, K. Bitels, E. Skuja, A. Šilinskis) šoreiz pārsteidza ar panākumu, 1/8 finālā ar 20 : 16 pārspējot „East-Ball" komandu, bet 27. septembrī zaudējums LU ¼ finālā.
Vīriešu turnīra ceturtdaļfinālā „Ķekava" – RSU 21 : 7, BK „Madona"/BJSS – „Latvijas Universitāte" 8 : 21, „VEF BA Valkā"/VJCĢ – „Saldus" 15 : 21, „Mārupe" – „3 × 3 Jelgava" 21 : 14.
Pusfinālā „Ķekava" – „Latvijas Universitāte" 21 : 8, „Saldus" – „Mār-upe" 15 : 21.
Spēlē par 3. vietu „Saldus" ar 14 : 10 pārspēja „Latvijas Universitāti".
Finālspēlē zem „Ķekavas" karoga spēlējošie Latvijas izlases vīri (Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Artūrs Strēlnieks) ar 22 : 12 pārspēja „Mārupi", kas iepriekš no cīņas bija izsitusi Latvijas izlases otro sastāvu („3 × 3 Jelgava"), Saldus un „BK 3 × 3 Madona" vienības. Par vīriešu turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Niku Višņēviču („Mārupe").
Spēles tiešraidē varēja redzēt LBS YouTube kanālā, visi rezultāti – FIBA 3 × 3 portālā.
„Top Gun" sešos vasaras posmos piedalījās 28 vīriešu komandas no 16 pilsētām un pašvaldībām, kā arī 14 sieviešu komandas, tai skaitā divi kvarteti no Lietuvas. Vīriešu konkurencē divos posmos uzvarēja „Ķekava", ko pārstāvēja Latvijas izlases spēlētāji, bet pa reizei triumfēja Saldus, Madonas, Mārupes un Jelgavas komandas. Kopumā vasaras turnīri pulcēja 140 basketbolistu.
Turnīrs noslēdza „Top Gun" vasaras sezonu un iesāks „Top Gun" pamatsacensību pirmo sezonu, kuru plānots aizvadīt līdz 2021. gada maijam.
Uz tikšanos LJBL, BBBL un Reģionālās basketbola līgas spēlēs! Pirmā Reģionālās līgas mājas spēle notiks 15. oktobrī pulksten 20 Madonā pret Daugavpils novada komandu.


29.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px