Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Veidos „zaļo ceļu”

LAURA KOVTUNA

Autors • 21.09.2020.

Burtu lielums

Ērgļu novada pašvaldības domes 26. augusta sēdē tika skatīts jautājums par atzinuma un viedokļa sniegšanu Satiksmes ministrijai attiecībā uz sliežu ceļa posma Saurieši-Ērgļi (7 km) nekustamā īpašuma izmantošanas iespējām.

Ņemot vērā, ka Ērgļu novada pašvaldība ar VAS „Latvijas dzelzceļš" ir noslēgusi patapinājuma līgumu par bezatlīdzības lietošanu zemes vienībām un noslēgto līgumu par Latvijas-Krievijas pārrobežu programmas projekta „Zaļā tūrisma ceļu attīstība Latvijas un Krievijas pierobežas reģionā, izveidojot vienotu ilgtspējīgu attīstību mazām pilsētām un lauku teritorijā" (Zaļais ceļš Rīga-Pleskava/Greenways Riga-Pskov) īstenošanu, kas norit ciešā sadarbībā ar biedrībām „Vidzemes tūrisma asociācija" un „Latvijas Zaļo ceļu asociācija", Ērgļu novada pašvaldības dome nolēma sniegt Satiksmes ministrijai atzinumu par posma Saurieši-Ērgļi (7 km) sliežu klātnes turpmāku izmantošanu aktīvai atpūtai kā „Zaļo ceļu" jeb kājnieku un bezmotora transporta pārvietošanās posmu.
Mērķis ir izveidot velomaršrutu Rīga-Pleskava, kurā ietilpst arī 7 km garais posms Saurieši-Ērgļi. Tas tiktu labiekārtots turpmākai lietošanai, pārvietojoties ar bezmotora transportu kā 0 (nulles) CO2 gāzu emisijas transporta posmu.



22.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px