– Vai jūs šosestdien, 26. septembrī, apmeklēsit Kartupeļu svētkus Madonā un vai vispār zināt par šo tradīciju daudzu gadu garumā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Iveta: – Jā, mēs ar mārtiņrozēm, liliju sīpoliem un citiem stādiem tajos piedalāmies katru gadu. Un arī šogad būsim. Tā, protams, ir ļoti laba tradīcija, ar Kartupeļu svētkiem Madona jau izceļas. Tādi svētki ir vienīgie Latvijā.
Lavrentijs no Vestienas: – Kartupeļu svētkos esmu bijis gan pagājušajā, gan citos gados, bet vēl nezinu, vai braukšu arī šosestdien. Kartupeļus un citus dārzeņus izaudzējam paši. Raža šogad ir normāla, bet varēja būt arī labāka. Tas laikam tāpēc, ka bija tik sausa vasara. Taču pašiem pietiks.
Anete no Lazdonas: – Mēs vēl neesam ne reizi bijuši. Esam jaunienācēji, bet par šo tradīciju Madonā esam dzirdējuši labas atskaņas. Katrā ziņā sestdien tos apmeklēsim. Arī meita saka, ka jāiet. Kartupeļi, kurus esam iecienījuši, mums gan ir. Nupat piedalījāmies kartupeļu talkā, un pazīstamie mums tos piedāvāja.
Didzis no Cēsīm: – Kādreiz caurbraucot Madonai ir sanācis tos apmeklēt, bet, vai būšu šosestdien, vēl nezinu. Kartupeļus pašu vajadzībām gan pieaudzējam paši. Šogad kartupeļu raža ir laba, nevar sūdzēties, bet Kartupeļu svētkos jau var iegādāties arī daudz ko citu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
22.09.2020.