Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesija 2020” notiks Barkavā

INESE ELSIŅA

Autors • 07.09.2020.

“Ģitāristu sesija 2020” notiks Barkavā
Burtu lielums

ik gadu skolēnu rudens brīvdienās Madonas novadā jau 24. reizi norisināsies mūzikas apmācību pasākums „Ģitāristu sesija".

Šoruden tā plānota no 18. līdz 23. oktobrim un notiks Barkavā.

Vēsture, uz ko atskatīties
Kopš 1998. gada pieredzi „Ģitāristu sesijā" ir guvuši 1636 zinātkāri muzikanti, galvenokārt jaunieši. Pasākumā tiek piedāvātas iespējas mācīties un pilnveidot bungu, basa, ģitāras, akustiskās ģitāras, vokāla un kokles spēli. Sesijas ietvaros tiek realizēts projekts „Vienoti mūzikā", kuru daudzkārt atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, „Latvijas valsts meži", Vidzemes plānošanas reģions, Madonas un Praulienas pašvaldības, tādējādi palīdzot saglabāt un attīstīt Vidzemes novadam raksturīgās muzikālās vērtības un pasākuma tradīcijas. Projekta nosaukums „Vienoti mūzikā" liecina, ka sesijā tiekas paaudzes, skolotāji un skolēni, klausītāji un muzikanti. Gadu ritumā aktivitātē koncertējuši spoži ārzemju mākslinieki, taču šogad starptautiska skanējuma „Covid-19" seku dēļ sesijā nebūs.

Organizators plinti krūmos nemet
– Man bija un ir patiess prieks un iedvesmas pārpildīta sirds, – domājot par mūzikas apmācības sesiju šoruden, saka tās galvenais organizators Imants Pulkstenis.
– Par „Ģitāristu sesiju 2020" pirmo reizi mēs, sesijas organizatori, tikāmies un runājām Praulienā starterītī, kur rosījās, iešūpojās, ieskanējās un radās 24. „Ģitāristu sesijas" ieceres, programmas uzmetums un plāns.
Kā zināms, šis ir laiks ar jautājuma zīmi un akcentiem attiecībā uz tagadni-nākotni, svarīgo-mazsvarīgo, katru personīgi un valsti kopumā, profesiju-hobiju, darīt vai nogaidīt. Apmēram pusgadu attālināti izdzīvotais laika nogrieznis mainījis gan ieceres, gan plānus un liek „prāta vētru" attīstīt ikvienā pašā, organizatoriem atrasto paužot pašsaprotamā pozīcijā. Viens ir skaidrs – instrumentus krūmos nemetīsim! Sesija tradicionāli notiks skolēnu rudens brīvlaikā, tā sāksies 18. oktobrī un ilgs līdz 23. oktobrim. Nedēļas programma tiek veidota, paužot gandarījumu par iespējamo satikšanos krāsu piepildītajā rudenī. Skatieties un sekojiet lielceļa zīmēm, simboliem un norādēm sesijas Facebook lapā vai mājaslapā. Organizatoriem ir ļoti svarīgi zināt, ka arī šogad interesenti gaida tikšanos „Ģitāristu sesijā", tāpēc aicinu atvērt mājaslapu, aizpildīt anketu un pieteikties sesijai jau tagad.

Nedaudz statistikas
„Ģitāristu sesija" Madonas pilsētā ir notikusi 17 reizes. 2002. gadā tā norisinājās Cesvainē, iepriekšējos piecus gadus sesijas mājvieta bija Praulienas skola.
– Šogad esam bezgala priecīgi par jaunu vietu – Barkavu, – uzsver Imants Pulkstenis. – Sesija notiks Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības telpās. Iepazīstoties ar koledžas vadītāju Silviju Smelteri, viss liecina, ka mēs –
sesijas dalībnieki, organizatori, meistari, grupas un klausītāji – esam tur gaidīti. To apliecina arī Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.

Apstākļi ļaus ievērot prasības
Sesijas organizators atzīst, ka, apskatot koledžas viesnīcu, tik lepnas gultasvietas sesijas dalībniekiem 24 gadu ilgajā darbības laikā nekad nav bijušas. Katrā viesnīcas blokā ir divas istabiņas, kurās ir 2 + 3 gultas, tualete, duša.
– Meistarklases notiks skolā, 50 metru no kopmītnēm. Skolā ir daudz plašu telpu, sporta zāle, kurā ritēs sesijas rīta infoaplis un aktīvā atpūta. Vakaru koncertiem izmantosim zāli ar skatuvi, digitālo flīģeli un apmēram 120 sēdvietām. Koledžas ēdnīcā strādā jaunas un atsaucīgas pavāres, kas sesijas dalībniekiem ik dienu nodrošinās četras ēdienreizes, – apstākļus Barkavā iezīmē Imants Pulkstenis.
Viņš piebilst, ka Barkava atrodas Madonas novadā, taču vēsturiskajā Latgales novadā. No Rīgas līdz Barkavai ir apmēram 200 km, no Madonas – 30 km, ceļš ir asfaltēts.
– Jaunā lokācijas vieta vieš cerības, ka sesijai pieteiksies ne tikai vidzemnieki, bet arī jaunie talanti no Latgales, lai draudzētos mūzikā, krātu pieredzi vokāla, akustiskās ģitāras, elektroģitāras, basģitāras, bungu un kokļu spēles apgūšanā. Tāds, lūk, ir pirmais iespaids, apskatot „Ģitāristu sesijas" jauno mājvietu – Barkavu! „Ģitāristu sesijas" projekts „Vienoti mūzikā", ko realizēsim 2020. gada rudenī, ir labs integrācijas instruments starp paaudzēm, laukiem un pilsētām, skolēniem un skolotājiem, tas paaugstinās katra individuālo meistarību un piedāvās iejusties un apgūt tik svarīgo kolektīvo saspēli.

Lai sapņi pārvēršas īstenībā!
– Šķiet, ka „Ģitāristu sesija" ir tāds liels dzīves ceļu krustojums, kurā uz nedēļu var apstāties, uzzināt daudz jauna, uzpildīties un iedvesmoties tālākajām ceļa gaitām, –
savu domu pauž sesijas organizatoru komandas pārstāve Linda.
– Paldies Imantam, ka viņš dara un sapņo! Lai arī turpmāk šim darbam ir stabils finansiālais pamats un lai aug sesijas atbalsta komanda, kas visas brīnišķīgās idejas un sapņus var palīdzēt īstenot. Lai top!


08.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px