Vakar, Zinību dienā, uz jaunā mācību gada sākumu Latvijā pulcējās teju 215 tūkstoši skolēnu. – Ar kādām izjūtām sagaidāt jauno mācību gadu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem skolēniem.
Kārlis no Barkavas: – Viss bija kā jau parasti – mierīgi, lēnām. Ir mazliet izmaiņas sakarā ar „Covid-19", bet mani tas netraucē. Jaunums būs tas, ka skolēni visu laiku būs uz vietas – savu klases telpu nemainīs, mainīsies skolotāji. Šogad mācīšos 10. klasē Madonas pilsētas vidusskolā.
Arvis no Kusas: – Šajā mācību gadā mācīšos Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klasē. Jauni skolotāji, jauni klasesbiedri, bet izjūtas ir labas. Katrā ziņā iepriecina tas, ka mācības būs klātienē. Attālināti mācīties bija grūtāk un arī garlaicīgāk. Nebija klasesbiedru, tāpat trūka saskarsmes ar cilvēkiem.
Nikola no Madonas: – Šis man ir pirmais gads skolā. Mācīšos Madonas pilsētas vidusskolas 1. klasē. Audzinātāja likās forša. Uz skolu gribas iet, vienīgi mazliet baida tas, vai varēšu vienmēr laikus piecelties.
Undīne no Bērzaunes: – Godīgi sakot, uz skolu tā īsti vēl negribējās, lai gan mācīties klātienē ir daudz labāk nekā attālināti. Visu karantīnas laiku mājās bija garlaicīgi. Šogad mācīšos Madonas Valsts ģimnāzijas 7. klasē. Ģimnāziju izvēlējos tādēļ, ka, manuprāt, tur ir daudz vairāk iespēju.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
02.09.2020.