Aizvadītajā piektdienā – 28. augustā – Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē pulcējās gan skolas vadība, gan pedagogi, gan Madonas novada domes pārstāvji, lai svinīgā pasākumā godinātu ilggadēju skolas darbinieci Ingrīdu Gailīti ar Atzinības krusta virsnieces titula saņemšanu.
– Esmu ļoti priecīgs jūs visus šeit redzēt, tai skaitā arī domes pārstāvjus. Pēc šī garā, grūtā perioda, kas bijis pilns ar izaicinājumiem mums visiem, esam tikuši pāri likstām un sarežģījumiem. Ārkārtīgi priecājos, ka noticis tik labs pavērsiens, pieņemts labs lēmums – atsākt mācību procesu vadīt klātienē. Bet vispirms vēlos atzīmēt, ka šodien mēs visi piedzīvojam nozīmīgu notikumu – Ingrīda Gailīte ir nominēta Atzinības krusta virsnieces titulam un arī iegūst šo augsto apbalvojumu. Gada laikā jau divi mūsu pedagogi ir ieguvuši augstus apbalvojumus, par ko priecājos un lepns esmu gan es pats, gan pārējie kolēģi. Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas vārdā sveicam Ingrīdu! Noteikti, ka ir iespējams vēl augstāks apbalvojums, ko arī novēlu, – sacīja Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs.
Sveikt Ingrīdu Gailīti ar apbalvojuma saņemšanu bija ieradies arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora: – Šodien mums visiem ir iespēja atzīmēt šo lielo notikumu, un Madonas novada pašvaldības vārdā mēs sveicam Ingrīdu Gailīti ar šī augstā valsts apbalvojuma iegūšanu. Jūs ar savu darba un personisko piemēru akcentējat tās vērtības, uz kurām visiem balstīties, lai sasniegtu sevis izvirzītos mērķus un tiektos pretī izaugsmei. Ne katrs no mums ir apveltīts ar augstu kultūru un pašdisciplīnu, tāpēc mēs vēl jo vairāk lepojamies ar jums un vēl vairāk cieņas izpelnās tas, ka savu darbu jūs veltāt visas sabiedrības labumam. Paldies par to! Novēlu jums veselību, augstu motivāciju veikt savus darba pienākumus un radošuma dzirksti mūzikā, protams, arī sabiedrības atbalstu.
Atzinīgus vārdus mūzikas skolas apbalvojuma saņēmējai izteica arī izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.
– Man šķiet, ka novērtēt katra cilvēka ikdienas darbu ir ārkārtīgi būtiski. Ikdienas pūles, darbs, viss, kas jāpaveic, prasa to lielāko varonību. Kas man liekas unikāli un pavisam neraksturīgi 21. gadsimtam, ir tas, ka cilvēks atdod savu darba mūžu un velta sevi vienai nozarei. Tas liecina, ka cilvēks ļoti mērķtiecīgi zina, ko vēlas, un ir izvēlējies savu misijas darbu. Domāju, ka Ingrīda ļoti dāsni ir dalījusies gan ar savu profesionālo varēšanu, gan talantiem, to mēs visi zinām. Divkārt lepna esmu par to, ka Ingrīda ir bijusi mana skolotāja, ka vokālo dziedāšanu mācījos tieši pie viņas. Mēs ļoti lepojamies, ka mūsu izglītības saimei ir piepulcējies vēl kāds Triju Zvaigžņu ordeņa cienīgs kolēģis. Lai dzīvesprieks un darba prieks nekad neapsīkst! – vēlēja Solvita Seržāne.
Pēc apsveikumu saņemšanas un daudzo ziedu pasniegšanas sveicējus uzrunāja Atzinības krusta virsnieces godu saņēmusī Ingrīda Gailīte:
– Paldies visiem par apsveikumiem. Es gribu teikt to, ka viens nav cīnītājs. Protams, ka bez kolektīva atbalsta tas nebūtu iespējams – tikt tik tālu. Vislielākais prieks man ir par to, ka tieši mūsu mūzikas skolas vārds izskan Latvijā, un tas man ir liels gandarījums. Te varētu minēt ļoti daudzus cilvēkus, kuri ir pelnījuši šādu apbalvojumu un pagodinājumu, es domāju, ka viss ir iespējams. Lielu paldies gribu teikt Artim Kumsāram (ja viņš mani kaut kur dzird), kas mani ievirzīja šajā kultūras darbā. Tas deva man iedvesmu, un svarīgs ir tieši atbalsts. Paldies par novērtējumu!
Pēc Ingrīdas Gailītes sveikšanas mirklis laika tika atvēlēts arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pedagoga Jāņa Rijnieka sumināšanai, kas svinēja savu 50. dzimšanas dienu. Kā atzina Mārtiņš Bergs, tā ir nozīmīga jubileja.
– Ko es varu pateikt par šo pedagogu? To, ka viņš ir ļoti vērtīgs cilvēks mūsu kolektīvā, kurš ļoti bieži atnāk pie manis ar labām idejām, no kurām atsevišķas jau ir sāktas realizēt. Vēlu daudz laimes un izdošanos! – smaidot teica Mārtiņš Bergs.
Pirms jaunā mācību gada sākuma Solvita Seržāne uzrunāja mūzikas skolas pedagogus.
– Pēc pusgada mēs atkal nopietni domājam par klātienes mācību procesu. Izskatās, ka apstākļi mums ļaus to darīt. Zināmā mērā šis tas ir atkarīgs no mums, no tā, cik daudz mēs pieturēsimies pie nosacījumiem, kā tos pildīs gan vecāki, gan bērni. Par to jūs noteikti vēlāk runāsit sīkāk, bet tas ir ļoti būtiski, jo mēs redzam, kas notiek blakus. Ceru, ka visi ir noilgojušies pēc skolas. Jums šis process varbūt būs radošāks, bet tas tik un tā prasa piepūli. Arī jaunais mācību saturs nesīs izmaiņas, es domāju, ka jūsu līdzšinējā profesionalitāte un pieeja ļaus ar visu tikt galā, – uzsvēra izglītības nodaļas vadītāja.
01.09.2020.