Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Vidzemnieku dārza svētki”

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 20.08.2020.

“Vidzemnieku dārza svētki”
Burtu lielums

Trešdien, 19. augustā, Gulbenes novada Stāmerienas pilī norisinājās ikgadējais pasākums „Vidzemnieku dārza svētki", un pasākuma laikā tika sumināti 26 uzņēmēji. Svētkus vidzemniekiem organizē Vidzemes plānošanas reģions, un ik gadu to apmeklē plašs skaits dalībnieku – dažādām nominācijām izvirzītie uzņēmēji no Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā esošajiem novadiem un Valmieras pilsētas, tāpat arī iepriekšējo gadu stāstu varoņi un pašvaldību pārstāvji.

Arī šoreiz Vidzemes plānošanas reģions sumināja apņēmīgus un veiksmīgus vidzemniekus, kurus par saviem profesionālajiem nopelniem, drosmi, spītību un neatlaidību darboties reģionā izvirzījušas vietējās pašvaldības.
Veiksmes stāsti tika godināti, balstoties uz vairākām tematiskajām kategorijām – inovatīvs uzņēmējs, tūrisma uzņēmējs, atbildīgs uzņēmējs, saimniecība, debija, eksportspēja, mājražotājs/amatnieks, entuziasts.
Par tradīciju kļuvušais Dārza svētku pasākums notika jau devīto gadu. Starp divdesmit sešiem izvirzītajiem nominantiem Madonas reģionu pārstāvēja SIA „Centrs MORA" no Cesvaines novada, Ērgļu novadu pārstāvēja SIA „Aktīvā tūrisma centrs „Ērgļu stacija"", no Lubānas novada devās ZS „Vilces", Madonas novads izvirzīja Ritvaru Toču, kas nodarbojas ar vilnas un vilnas izstrādājumu ražošanu, savukārt Varakļānu novads – SIA „BROVAR".
Vidzemes stāstos pārstāvētās nozares ir ļoti dažādas, to parāda arī dažādie uzņēmēji, kas Dārza svētkos pārstāvēja arī piecus Madonas novada reģionus.
Ritvars Točs ir koku un augu vilnas meistars un bija patīkami pārsteigts, saņemot ziņu, ka pārstāvēs plašo Madonas novadu „Vidzemnieku dārza svētkos".
– Pārsteigums bija liels, ka esmu izvirzīts vienai no nominācijām, kurās apbalvo uzņēmējus. Saņēmu nomināciju „Mājražotājs/amatnieks". Esmu gandarīts un jūtos ļoti novērtēts. Ir patīkami saņemt balvu. Paldies Madonas novada pašvaldībai, kas mani izvirzīja, – prieku pauž Ritvars Točs. – Šī bija lieliska iespēja pastāstīt par savu nodarbošanos, ieinteresēt citus pasākuma apmeklētājus un arī pašam gūt jaunu pieredzi un iespaidus. Lai gan iepazīšanās videomateriāls bija īss, tas deva ieskatu, ko daru es un ko dara citi. Novērtējums ir patīkams, bet tas nenozīmē, ka apstāšos pie paveiktā. Nepārtraukti tiek domāts arī par attīstību, realizētas ieceres. Viena no tām tiks īstenota novembrī, kad Rīgas Centrāltirgus paviljonā būs iespēja iegādāties septiņu veidu dzērienus, kas, piemēram, stiprina imunitāti. Tie visi ir kvasa veidā, un tos lietot var jebkurš. Jau rudenī plānots uzsākt lielas telpas būvniecību, kur tiks uzņemti cilvēki, tur varēs aplūkot audumus un tērpus, kā arī būs plašs arheoloģijas centrs.
– Šis gads ir ļoti īpašs. Tas ir manāms arī cilvēku interesē par manu nodarbošanos, zināšanām un prasmēm. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šajos vasaras mēnešos manu saimniecību ir apciemojuši daudz vairāk interesentu. Cilvēki šogad ir krietni vairāk pievērsušies tūrismam. Iespējams, ka tas skaidrojams ar ilgo periodu, kad nenotika pasākumi, iestādes bija slēgtas, bija noteikti pulcēšanās ierobežojumi. Ar katru gadu cilvēku interese tikai aug, un tas priecē, – norāda Ritvars Točs.
Nomināciju „Atbildīgs uzņēmējs" saņēma Lubānas novada ZS „Vilces" – mežizstrādes uzņēmums ar tūrisma piedāvājumu.
Viens no uzņēmuma īpašniekiem Guntis Klikučs stāsta:
– Pārsteigums bija liels. Sākotnēji pat nevēlējāmies piedalīties, jo šķita, ka mums jau nav ko pastāstīt un parādīt. Pēc pasākuma varam teikt, ka tā bija lieliska pieredze un tiks saglabātas jaukas atmiņas. Viens no lielākajiem ieguvumiem noteikti ir iespēja redzēt, cik apkārt daudz uzņēmīgu uzņēmēju, kādas ir viņu inovācijas, kādās darbības sfērās darbojas. Šī bija ļoti pozitīva pieredze. Tas tikai pierāda, ka pašiem ir jāgrib, tad arī viss izdosies.
Nomināciju „Entuziasts" šogad saņēma Ērgļu novada aktīvā tūrisma centrs „Ērgļu stacija".
– Mums novadā tūrisms ir aktīvs visās vadlīnijās, mums jāseko tam, ko paši sev esam noteikuši. Tūrisms ir plaša joma, kurā ir iespējams izpausties, un to mēs arī darām. Par to, kā mums veicas, var spriest citi. Katrs mēs sevī jūtam to iekšējo „valstsvīru". Es vienmēr esmu izgājis no pirmās personas, ka es esmu valsts un to, ko es daru, daru Latvijas vārdā. Esmu priecīgs, ka novads to ir novērtējis un mēs varam rādīt piemēru, sniegt iedvesmu. To cilvēki prot novērtēt, – uzskata Māris Olte. – Cilvēka dvēsele ir smalka, un arī uztvere tāda ir. Pēc „Vidzemnieku dārza svētkiem" sapratām, ka nekādā gadījumā nekas netiks vienkāršots. Turpināsim spēlēt uz niansēm, kas cilvēkam dod vairāk, nekā viņam sākumā varētu šķist.
Varakļānu novada pašvaldība šogad „Vidzemnieku dārza svētkiem" izvirzīja uzņēmumu SIA „BROVAR", kas darbojas tikai kopš aizvadītā gada oktobra un ieguva nomināciju „Debija".
– Darbojamies salīdzinoši neilgi. Šī bija lieliska iespēja piedalīties plaša mēroga pasākumā un gūt pozitīvus iespaidus un pieredzi. Iepazināmies ar citiem uzņēmumiem, viņu pieredzi, darbības sfērām, kas iedvesmoja arī mūs, – uzsver Aivis Broks.


 Foto no Vidzemes plānošanas reģiona arhīva


21.08.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px