Aizvadītajā nedēļā Ērgļos viesojās jaunieši no visas Latvijas, lai piedalītos evaņģelizācijas nometnē „Satver brīvību".
6. un 7. augustā ikviens ērglēnietis varēja iesaistīties dažādās jauniešu organizētajās aktivitātēs.
– Pie Ērgļu saieta nama organizējām aktivitātes lieliem un maziem – gatavojām smūtijus un tos degustējām, kopā izzinājām veselības principus, mācījāmies par veselīgu dzīvesveidu. Bērni varēja iesaistīties gleznu veidošanas darbnīcā un darboties citās radošās aktivitātēs. Un, protams, bija arī sarunas un diskusijas. Aktivitātes vadīja jaunieši, bet pieaicinājām arī zinošus speciālistus, lai būtu interesants un aizraujošs pasākums, – par aizvadītajiem notikumiem pastāsta nometnes vadītājs Sandis Kalniņš. – Savukārt sestdienas vakarā rīkojām garīgās mūzikas koncertu „Debess skaistais noslēpums", kurā piedalījās jauniešu ansambļi no Talsiem, Rīgas un Cēsīm.
Visas nedēļas garumā jaunieši veica labos darbos, palīdzēja organizēt un piedalījās dažādos evaņģelizācijas pasākumos.
– Viens no lielākajiem darbiem, ko paveicām, – vecās skolas vietā nopļāvām zāli un apgriezām krūmus. Visas nedēļas garumā darbojāmies aktīvi un radoši, – uzsver Sandis.
– Nometne ir paredzēta jauniešiem no 16 gadu vecuma, bet priecājamies, ja iesaistās arī citi. Šogad jaunieši bija ieradušies no dažādām Latvijas vietām – Valmieras, Ventspils, Rīgas, Cēsīm, Daugavpils, Rēzeknes un citām. Katru gadu mainām vietu, kur norisināsies nometne. Tas ir pārdomāts lēmums, un šogad vienojāmies, ka nometne norisināsies Ērgļos. Šoreiz bija liela jauniešu aktivitāte. Manuprāt, tas skaidrojams ar to, ka pasākumi šogad nenotiek, kā iepriekšējos gados. Jaunieši ir sailgojušies pēc tiem, pēc aktīvas darbošanās. Bijām patīkami pārsteigti, ka arī Ērgļu iedzīvotāji bija atsaucīgi un ieinteresēti par notiekošo, labprāt iesaistījās, līdzdarbojās. Lielu atbalstu sniedza arī Ērgļu novada pašvaldība, ļaujot aktivitātes organizēt gan estrādē, gan pie saieta nama. Visi bija atsaucīgi un pozitīvi.
12.08.2020.