Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīcu būtiskas izmaiņas neskars

LAURA KOVTUNA

Autors • 10.08.2020.

Burtu lielums

Veselības ministrija (VM) kopā ar Veselības inspekciju pašreiz veic padziļinātu izpēti par slimnīcu darbu Latvijā. Kā iepriekš esam rakstījuši, līdz septembrim plānots izanalizēt visu slimnīcu darbu un nākt klajā ar kopējo attīstības plānu.

Kā informē Madonas novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Riekstiņa, 6. augustā Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs kopā ar Madonas slimnīcas valdi devās uz VM, lai saņemtu vērtējumu par Madonas slimnīcas darbu.
Zināms, ka Madonas slimnīca pieder pie 3. līmeņa slimnīcām, un VM ir atzinusi, ka tā strādā labā līmenī – pašreiz Madonas slimnīca piedāvājot un spējot nodrošināt tos pakalpojumus un profilus, kas iedzīvotājiem nepieciešami un atbilst šāda līmeņa slimnīcām.
Attiecīgi pašvaldības pārstāve par tikšanos secināja, ka ministrija arī turpmāk redzot Madonas slimnīcu kā medicīnas pakalpojumu centru Madonas reģionā un pat pāri tā robežām. Tādēļ gan šobrīd, gan arī nākotnē tikšot saglabātas visas nodaļas slimnīcā un tās sniedzamais pakalpojumu klāsts.
„Uzdevums ir izveidot 5 gadu stratēģijas plānu un redzējumu slimnīcas attīstībai, tostarp izvēlēties kādu noteiktu virzienu vai virzienus, kurus vēl vairāk attīstīt un specializēties, piemēram, traumatoloģiju vai rehabilitāciju. Jau pašreiz šīm nozarēm ir piemērotas telpas un personāls. Tajā pašā laikā netiks slēgts neviens no pašreizējiem pakalpojumiem.
Arī turpmāk būs pieejams valsts finansējums ne tikai pašreizējā līmenī, bet ar iespēju attīstīties. Protams, jārūpējas par to, lai būtu dažāda profila speciālisti, jāgatavo attīstības plāns un pareizi jāsaliek galvenie uzsvari," tikšanās laikā pārrunāto atklāja Ilze Riekstiņa.
Slimnīcu līmeņu reformu plānots pabeigt līdz šā gada beigām.
Veselības ministre Ilze Viņķele skaidroja, ka, noslēdzot pārrunas ar slimnīcām, tiks sagatavots ziņojums, kuram sekos atbilstoši grozījumi Ministru kabineta noteikumos.


11.08.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px