Ērgļu novadā 25. jūlijā notika divi pasākumi – mazo ērglēniešu sumināšana, kuri dzimuši 2019. gadā un 2020. gada pirmajā pusgadā un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Ērgļu novads, kā arī „Bērnības svētki". Pasākums „Esi sveiks, mazais novadniek!" ir tradīcija, kas aizsākta 2016. gadā un turpinās ik gadu. Ne mazāk mīļš un gaidīts notikums ir „Bērnības svētki", kas ir aizkustinošs un mīļuma pilns pasākums ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem un vecvecākiem, krustvecākiem un pārējiem līdzcilvēkiem.
– Diemžēl šogad uz „Bērnības svētkiem" neviens nepieteicās, tādēļ tie nenotika. Toties mazo novadnieku sumināšana izvērtās sirsnīga un jauka. Ērgļu novadā reģistrētos mazulīšus sveicam jau piekto gadu, pasniedzot viņiem sudraba karotīti ar kātiņā iegravētu Ērgļu novada ģerboni, kā arī apliecību, kurā ierakstīts dzejolītis. Bērniņu sumināšanā piedalījās Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis un es, – stāsta Ērgļu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Baiba Bukovska.
Viņa atklāj, ka šogad pasākumā „Esi sveiks, mazais novadniek!" godināti 23 bērniņi. Uz svinīgo pasākumu ieradušies gandrīz visi pieteiktie ķipari.
– Mazajiem un vecākiem par prieku uzaicinājām ciemos Santu Sāri ar savu kolēģīti, viņas iejutās bizmārīšu tēlā un arī sveica bērniņus. Meitenes ciemojās pie mums arī Ziemassvētkos. Pasākuma organizēšana prasa lielu atdevi, bet gandarījums ir ļoti liels, kad klāt pienāk vecāki un pasaka paldies par paveikto. Daudzas ģimenes bija paņēmušas līdzi arī vecākos brāļus un māsas, visu acīs bija prieks, un tas rada prieku arī mūsos. Patīkami, ka debesis bija mums labvēlīgas un laikapstākļi uzlabojās – pasākums notika brīvā dabā, viss izvērtās jauki, – prieku neslēpj Baiba Bukovska.
07.08.2020.