Šobrīd sabiedrībā tiek diskutēts par valdības ieceri ierobežot alkohola tirdzniecību darbdienās no pulksten 10 līdz 20, bet brīvdienās – no 10 līdz 15. – Kā vērtējat šādu valdības iniciatīvu? Vai, jūsuprāt, tas palīdzēs ierobežot alkohola patēriņu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Andris no Lazdonas: – Manuprāt, tas alkohola patēriņu nesamazinās. Kas gribēs, meklēs citu veidu, kā to iegādāties – ies uz tā saucamajām točkām un atradīs tāpat, kur nopirkt. Bet, ja ir pārliecība, ka šādam ierobežojumam būs pozitīvs rezultāts, lai jau rīkojas. Pats nekad alkohola iegādi, ja ir tāda vajadzība, uz pēdējo mirkli neatlieku.
Rasma no Cesvaines: – Man tas galīgi nav aktuāli. Var jau, protams, ierobežot, bet baidos, ka tie, kuri regulāri lieto alkoholu, atradīs kādus citus ceļus, kur to iegādāties. Taču labi, ka valdība pievēršas šim jautājumam, jo alkoholisms ir ļoti izplatīts, diemžēl arī jauniešu vidū.
Uģis no Vestienas: – Jājautā, vai tas ko mainīs. Skandināviem, piemēram, ir pieredze stipro alkoholu tirgot specializētos veikalos, ne kopā ar pārtikas precēm. Varbūt tas kaut kādā veidā spēj alkoholisma problēmu ierobežot, netirgojot kopā ar pārtiku. Domāju, ka tirdzniecības laika ierobežošana neko īpašu nedos.
Līga no Bērzaunes: – Manuprāt, tas nekādu īpašu rezultātu nedos, būtu labāk atstājuši, kā ir pierasts. Lai gan, no otras puses, var jau būt, ka tas arī kādu rezultātu dotu. Grūti pateikt.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
05.08.2020.