18., 19. aprīlī Madonas Valsts ģimnāzijā viesojās 3 skolotājas no Kohilas ģimnāzijas Igaunijā un 3 skolotājas no Viļņas Fabijonišku vidusskolas Lietuvā.
Tikšanās mērķis bija tuvāk iepazīt skolu, mācību un audzināšanas darbu, svešvalodu mācīšanas metodiku, kā arī vienoties par turpmāko sadarbību Comenius programmā. (Comenius programmas uzdevums ir atbalstīt partnerības projektus starp skolām, kā arī pedagogu individuālu tālākizglītību citās valstīs).
Viesi tikās ar skolēnu padomi. Ar skolas metodisko darbu iepazīstināja Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) izglītības metodiķe Kristīne Lukaševica. Ciemiņi piedalījās svešvalodas stundās pie skolotājām Ārijas Fārtes (angļu valoda), Aijas Šmeisas (krievu valoda) un Dainas Bērziņas (vācu valoda). Tā bija lieliska iespēja mūsu skolēniem izmantot apgūtās svešvalodu prasmes, iesaistoties sarunās ar Igaunijas un Lietuvas skolotājiem.
Sarunā pie ģimnāzijas direktores Vandas Madernieces skolas vienojās par skolotāju apmaiņas braucienu oktobrī uz Kohilas ģimnāziju un skolēnu basketbola komandas līdzdalību Igaunijas dibināšanai veltītajā basketbola turnīrā februārī. Tika ievadītas sarunas par kopīgu projektu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS.03.05.2008.
Autore: DAINA BĒRZIŅA
MVĢ svešvalodu metodiskās grupas vadītāja