Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

AGNIS BEĶERIS

Autors • 28.07.2020.

Burtu lielums

23. jūlijā Madonas basketbolisti startēja „Ghetto Basket" Nr. 4. Komandai „3 × 3 Madona 08" (H. Justs, M. Lībors, J. Spaile) šoreiz neizdevās izkļūst no apakšgrupas traumu dēļ, bet „3 × 3 Madona 06" (K. P. Pātaga, J. D. Bortņikovs, R. Ščeglovs, M. Peilāns) no apakšgrupas izkļūst kā trešā komanda, bet zaudējums 1/8 fināla spēlē pret komandu „Limbažu piens".

24. jūlijā Madonas BJSS un „BK 3 × 3 Madona" startē ar 8 komandām „Starpnovadu 3 × 3 basketbola turnīra" 2. posmā Rugājos, kur piedalījās komandas no Rēzeknes, Gulbenes, Balviem, Rugājiem, Madonas.
U-10 (2010. g. dz. un jaunāki) komanda „Dzelzs vilki" (A. Dimitrijevs, M. Smirnovs-Liepiņš, R. Bērziņš, K. Supe) apakšgrupā ieņem 2. vietu, bet no turpmākās cīņas izstājas 1/4 finālā. U-12 (2008./09. g. dz.) grupā „3 × 3 Madona 09" (A. Mikāls, A. Vasilaki, K. Dūdums, V. R. Strumpe) no apakšgrupas izkļūst kā trešā komanda, bet zaudējums 1/4 finālā komandai „3 × 3 Madona 08" (H. Justs, M. Lībors, M. Zuzjaks). „3 × 3 Madona 08" vēlāk cieš zaudējumu pusfinālā un arī spēlē par 3. vietu, bet saglabā labas izredzes 3. posmā cīnīties par kopvērtējuma pjedestālu.
U-15 (2005. g. dz.) vecuma grupā komanda „Robis" (R. Kurzemnieks, T. Gulbis, M. Strods) sīvās cīņās nokļūst līdz 1/4 finālam, kur par tālāko cīņu viņus „izslēdz" komanda „3 × 3 Madona 06" (J. D. Botņikovs, M. Peilāns, R. Ščeglovs, K. P. Pātaga). 12 komandu konkurencē komanda „3 × 3 Madona 06" izcīna uzvaru 1/2 finālā un arī finālā, iegūstot 1. vietu 2. posmā.
Vīru grupā startēja 3 komandas: „BK 3 × 3 Madona" (O. Krūmiņš, R. Zemītis, A. Akmentiņš, J. Daugello) , „BK 3 × 3 Madona/SolArt Būve" (J. Mednis, A. Škute, J. Juška) un „BK 3 × 3 Madona/Bura" (T. Holsts, E. Malta, D. Sakne, K. Bitels). Vislabāk veicās komandai „BK 3 × 3 Madona/Bura" – 2. posmā tika izcīnīta 3. vieta.
18. un 19. jūlijā Ventspilī jaunajos 3 × 3 basketbola laukumos notika Latvijas profesionālās 3 × 3 basketbola līgas pirmais turnīrs. Sacensībās piedalījās 10 vīriešu komandas, to skaitā Latvijas Basketbola līgās startējošu klubu pārstāvji un Latvijas junioru izlases, kā arī četras sieviešu komandas. Divu dienu turnīru ievadīja jauno laukumu atklāšanas ceremonija, kuras laikā skatītājus priecēja slam dunk šovs Kristapa Dārgā un Kārļa Apsīša izpildījumā, BK "Ventspils" karsējgrupas uzstāšanās un paraugspēle ar Latvijas izlases spēlētāju Agņa Čavara, Kārļa Lasmaņa, Artūra Strēlnieka, Armanda Seņkāna, Roberta Pāžes un Mārtiņa Šteinberga līdzdalību.
Latvijas 3 × 3 Basketbola līgas turnīru seriāls notiks no jūlija līdz maijam. Paredzēti 6 atlases posmi. Pirmajā posmā pirms nedēļas Ventspilī uzvarēja BK "Saldus", bet otro vietu izcīnīja BK "Jelgava". Abas komandas jau nodrošinājušas tiesības spēlēt pamatturnīrā. Vēl paredzēti kvalifikācijas posmi arī Rēzeknē, Liepājā, Ogrē un Jelgavā, kā arī astoņi pamatturnīra posmi un finālposms.
25.-26. jūlijā Saldū notika Latvijas profesionālās 3 × 3 basketbola līgas kvalifikācijas posma otrais turnīrs. Spēļu kalendāram un rezultātiem var sekot FIBA 3 × 3 portālā, spēles tiešraidē var redzēt LBS YouTube kanālā.
Šajā posmā savus spēkus ieradās izmēģināt arī „BK 3 × 3 Madona" komanda (J. Mednis, J. Eglītis, M. Kalniņš, I. Ikstens).
Apakšgrupā cīņā pret RSU 12 : 21 zaudējums, pret SC „Mārupe" 11 : 21 zaudējums, pret „Rīdzenes Rajas" 20 : 15 uzvara un pret „Ķekava" 12 : 22 zaudējums. Svētdien ceturtdaļfinālā: "Ķekava" – "East Ball", "Kandava/Anzāģe" – "Mārupe", RSU – Latvija U18, BK "Saldus" – „BK 3 × 3 Madona".
Diemžēl 1/4 finālā šoreiz zaudējums 10 : 21 Saldus komandai. Liels paldies visiem vīriem un līdzjutējiem par skaisto un aizraujošo cīņu!
Vīriešu turnīra izšķirošajā spēlē zem "Ķekavas" karoga spēlējošā Latvijas izlase (Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš ) ar 18 : 16 pārspēja pirmā turnīra uzvarētājus BK "Saldus" (Matīss Kulačkovskis, Dāvis Gūtmanis, Kārlis Apsītis, Rendijs Feikners). Pusfināla rezultāti: BK "Saldus" – Latvijas U18 izlase 21 : 8 un "Ķekava" – "Mārupe" 21 : 14, bet ceturtdaļfinālā "Ķekava" – "East Ball" 21 : 14, "Kandava/Anzāģe" – "Mārupe" 12 : 21, RSU – Latvijas U18 izlase 17 : 21, BK "Saldus" – „BK 3 × 3 Madona" 21 : 10.
Uz tikšanos basketbola treniņos, „Ghetto Basket" spēlēs ceturtdien Grīziņkalnā, 1. augustā Alūksnē pilsētas svētku ietvaros organizētajā „Starpnovadu 3 × 3 basketbola turnīrā" un 8. augustā Madonā, Priežu kalna laukumos, 3 × 3 basketbola sacensību „27. Top Bumba 2020" 3. posma sacensībās (posms pārcelts no 1. augusta uz 8. augustu)!

29.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px