Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pirmo reizi izmanto lietotni

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 23.07.2020.

Burtu lielums

vēsta aģentūra LETA, šonedēļ bijis pirmais gadījums, kad atbildīgās iestādes izmantoja lietotni „Apturi Covid" kāda saslimušā kontaktpersonu identificēšanā un apziņošanā.

To atklājis Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Viņš atkārtoti aicināja iedzīvotājus aktīvāk izmantot lietotni, īpaši dodoties sabiedrībā, vienlaikus atgādinot, ka masu pasākumi un to apmeklēšana rada papildu riskus slimības izplatībai.
Savukārt iebraucēju anketas SPKC izmantot līdz šim nav nācies. Centra pārstāvis gan uzsvēra, ka svarīgākais anketēšanā ir policijai iegūt datus par personām, kas iebraukušas no „Covid-19" augsta riska valstīm un kurām jāievēro pašizolācija.
Centra speciālists atzīmējis: katrs piektais „Covid-19" saslimšanas gadījums Latvijā tiek ievests un nepatīkamākais, ka šie cilvēki mēdz aplipināt ne vien savu ģimeni, bet arī draugus. Labā ziņa gan esot tā, ka infekcijas izplatīšanās pašlaik ir izsekojama un tiek kontrolēta.
Pēc J. Perevoščikova vārdiem, kopumā cīņā ar „Covid-19" vērojamas gan sliktas, gan labas ziņas. Sliktās ziņas esot tās, ka aizvadītajā nedēļā saslimstība ar „Covid-19" pasaulē bija visaugstākā kopš pandēmijas sākuma, bet Eiropā tā pieauga par 20%. Tikmēr Latvijā saslimstības rādītāji esot stabili zemi un pagaidām „esam izgājuši ar minimāliem zaudējumiem". Pēdējās diennakts laikā (dati uz 23. jūliju) jauni „Covid-19" inficētie reģistrēti vairākās Latvijas lielajās pilsētās, kā arī pirmo reizi Gulbenes novadā.
Trešdien Rīgā, Jelgavā un Liepājā reģistrēts pa vienam jaunam saslimušajam. Tādējādi Rīgā ar „Covid-19" sasirgušo iedzīvotāju skaits palielinājies līdz 81, bet Jelgavā un Liepājā inficēto skaits joprojām nepārsniedz piecu gadījumu robežu.
Pārējie inficētie dzīvo novados, kuros saslimšanas līmenis nepārsniedz piecus gadījumus. Līdz ar Gulbenes novada pievienošanos vīrusa skartajām teritorijām, „Covid-19" pašlaik ir reģistrēts 23 Latvijas pašvaldībās. Trešdien Latvijā tika veikti 1752 „Covid-19" testi, atklājot sešus jaunus saslimšanas gadījumus.
Jāpiebilst, ka SPKC ir publicējis tīmekļvietni Valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotajā platformā. Tīmekļvietne esot piemērota lietošanai arī mobilajās ierīcēs – viedtālruņos un planšetdatoros – un pieejama tāpat kā iepriekš adresē.
Jaunā tīmekļvietne ir orientēta uz iedzīvotāju vajadzībām, lai visefektīvākā veidā atrastu meklēto informāciju. Tai ir izstrādātas dažādas jaunas funkcionalitātes, kas nodrošina ērtāku informācijas izkārtojumu un dažādas papildu iespējas, piemēram, tīmekļvietnē tiek atsevišķi izdalītas aktuālās tēmas ātrākai informācijas atrašanai, kā arī tā pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pauda centrā.
Jaunajā tīmekļvietnē pieejams arī iepriekšējās vietnes saturs, kas sadalīts sadaļās: „Par mums", „Iedzīvotājiem", „Aktualitātes", „Profesionāļiem" un „Kontakti".

24.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px