– Kāds šovasar ir ogu un sēņu laiks – vai esat jau kādu reizi bijuši pēc meža veltēm? – vakar, pēc visai spēcīgā lietus gāziena, vaicājām sastaptajiem cilvēkiem.
Imanta no Meirāniem: – Ogas ir, un tās vēl būs, ja, protams, masveidā neizlasīs. Gan sēnes, gan ogas taču pieņem savākšanas punkti. Šis ir melleņu laiks, spainīti šo vērtīgo ogu var pielasīt visai ātri. Pagaidām to ir diezgan daudz, sēņu gan ir mazāk. Vienu brīdi varēja salasīt gailenes un arī pa kādai bērzlapītei.
Madoniete Aija: – Mellenes ir, bet sēņot šogad vēl neesmu bijusi. Protams, ir jāzina vietas, jo ne visur tās ir. Mellenes šogad ir pasīkas, pērn bija smukākas, bet pielasīt jau var.
Judīte no Ērgļu puses: – Mūspusē mellenes un citas meža ogas atrast ir grūti. Meži izcirsti, nav vairs, kur tām augt. Toties sēnes vēl var pielasīt, tai skaitā arī bekas, lai gan to arī nav daudz un tās var atrast tikai ļoti mitrās vietās, purva malās; pašā mežā to nav. Vispār jau svarīgi zināt sēņu vietas. Nupat gan nolija, varbūt arī sēņu būs vairāk.
Liene no Aizkujas: – Sēnes šovasar aug ļoti labi, tās ēdam gandrīz vai katru dienu. Pārsvarā esam iecienījuši gailenītes, tās lasām, gatavojam sēņu mērcītes, arī sēnes liekam burciņās. Gailenītes mums garšo vislabāk, bet arī mellenes esam daudz sasaldējuši.
22.07.2020.