Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir novirzījusi 3 miljonus eiro, kas paredzēti tehnoloģiskā nodrošinājuma uzlabošanai skolās, apgalvo izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Kā aģentūru LETA informēja IZM, pēc ministres paustā, ministrija ir izšķīrusies par portatīvo datoru vai planšetu iegādi Latvijas vidusskolām.
Politiķe skaidroja, ka IZM aktīvi strādā pie mācību procesa personalizācijas, kas nozīmē īpašas programmas un uzdevumu veidošanu katram skolēnam. „To nav iespējams izdarīt ar mācību grāmatu, arī laika ziņā grūti organizēt, meklējot katram savu uzdevumu, bet pāreja uz viedierīci šo procesu paātrina," uzsvērusi ministre.
Viņasprāt, investīcijām mūsdienīgā izglītības sistēmā būtu jābūt vienai no Latvijas valsts galvenajām prioritātēm. Vienlaikus ministre informēja, ka pašlaik IZM strādā pie scenārija, kas paredz, ka mācību gads Latvijas skolās sāksies klātienē. Politiķe skaidroja, ka IZM apzinās, ka situācija var mainīties, ja pasliktinās epidemioloģiskā situācija, tomēr pašlaik tiekot strādāts pie tā, lai mācības sāktos iepriekš paredzētajā laikā un klātienē.
Tāpat viņa uzsvēra: lai uzsāktu pilnvērtīgu mācību procesu klātienē un pasargātu no „Covid-19" infekcijas gan skolotājus, gan bērnus, nepieciešams saglabāt drošības pasākumus, īpaši plānojot koplietošanas telpu izmantošanu.
„Gadījumā, ja epidemioloģiskā situācijā pasliktināsies, mēs esam gatavi daļēji mācību procesu organizēt attālināti," apgalvojusi ministre. Viņa uzsvēra, ka IZM strādā pie līdzīgas platformas kā izglītojošā kanāla „Tava klase" tālākas attīstības, paredzot daudz plašāku viedierīču izmantošanu ikdienas izglītošanās procesā.
22.07.2020.