Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lielās balvas izīņa bērniem un jauniešiem

ZANE BIKOVSKA

Autors • 20.07.2020.

Lielās balvas izīņa bērniem un jauniešiem
Burtu lielums

Pirmo reizi Latvijas Riteņbraukšanas federācija trešdien, 15. jūlijā, rīkoja Rīgas lielās balvas sacensības riteņbraukšanā bērniem un jauniešiem, ko atbalstīja Rīgas pilsētas dome. Tajās piedalījās 250 velomīļu. No tiem pārliecinoši lielākā daļa bija Rīgas pilsētas iedzīvotāji, tomēr netrūka arī dalībnieku no citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Ar lielu azartu un pozitīvām emocijām Biķernieku kartingu trasē noritēja bērnu sacensības. Ātrākie tika noteikti kopumā 18 grupās puišiem un meitenēm vecumā no 2-11 gadiem. Nākotnes čempioni sacentās 500-2000 m garās distancēs pa līkumoto trasi. Pasākuma atbalstītāji bija sarūpējuši gardo un veselīgo "Piebalgas oriģinālo" kvasu, ko par sekmīgi sasniegtu finišu saņēma visi mazie dalībnieki. Pasākumi rīkotāji uzsvēra, ka sacensību rīkošana Biķernieku trasē ir drošākā vieta bērnu velo sacensībām.
Jaunatnes braucēji tikmēr sacentās lielajā Biķernieku trases aplī. Dalībnieki tika vērtēti septiņās vecuma grupās. D grupā puišiem sev uzvaru nodrošināja Alvils Pētersons no "RRS/ Dzirciems" komandas. Viņš otrajā vietā atstāja Georgu Tjuminu ("RRS/ Purvciems"), bet trešajā – Helviju Kanceru ("RRS/ Belo CP").  Šajā pat grupā meitenēm pirmā vieta Laurai Klismetei ("RRS/ Belo CP"), otrā bija Katrīna Amanda Kozlovska ("RRS/ Dzirciems"), bet trešā – kuldīdzniece Anna Limbaite.
C grupā puišiem 34 dalībnieku konkurencē nepārspēts palika liepājnieks Toms Čirkšis. Viņš 32,7 km garajā distancē pārspēja rīdzinieku Kristeru Celitānu un dobelnieku Valteru Tamu. C meiteņu grupā pirmā vieta Auksei Lekavičiutei, otrā bija Austeja Grackaite, bet trešā – Amanda Reilija Zariņa.
B grupā uzvarētājs noskaidrojās pēc atrāviena. Pirmo vietu ieguva Kristups Mikutis, otrais bija Dāvis Gludavs, bet trešais – Edgaras Žekas. Šajā pat grupā meitenēm pirmā vieta Skaistei Mikauskaitei. Viņai sekoja Austeja Žekaite un Linda Eihmane. A grupā meitenēm uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Aukse Strainaite, otrā bija rīdziniece Lāsma Elza Vaivode, bet trešā – Monika Juškevičute.
Sacensības rīkoja Latvijas Riteņbraukšanas federācija ar Rīgas domes, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Biķernieku trases, "Evelostore.com" un veikala "Fans" atbalstu. Rezultāti atrodami Latvijas Riteņbraukšanas federācijas mājaslapā lrf.lv. 

21.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px