ĻAUDONAS pagasta Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā attālinātais mācību periods daudzos viesis dalītas jūtas, un viedoklis par to katram ir atšķirīgs.
– Varu sacīt, ka tā bija jauna pieredze gan skolēniem un viņu vecākiem, gan skolotājiem. Tās bija pārmaiņas mums visiem, bet skolēnus šī situācija iemācīja darboties pašmācības ceļā un rīkoties ar laiku un citiem mācību procesā svarīgiem resursiem. Viņiem bija jāsaprot, ka viss jāmāk darīt pašiem. Grūtāk vedās tiem vecākiem, kuri saviem bērniem nemācēja attiecīgi paskaidrot mācību vielu un paši sāka apgūt noteiktās klases kursu. Vēlos minēt, ka gadījumā, ja mācības arī septembrī vēl turpināsies attālināti, valstij ir pienākums ne tikai deleģēt rīcības plānu, bet arī nodrošināt bērnus ar visiem nepieciešamajiem mācību līdzekļiem (modernajām tehnoloģijām), jo ļoti grūti šo attālināto mācību periodu bija pavadīt tiem bērniem, kuriem vienīgā viedierīce mājās ir mobilais telefons. Bez datora vai planšetes izpildīt mājasdarbus informātikā vai jebkurā citā priekšmetā ir ļoti sarežģīti, principā neiespējami, – uzskata
A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda.
17.07.2020.