Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Rosīga kultūras dzīve Meirānos turpinās

ZANE BIKOVSKA

Autors • 16.07.2020.

Rosīga kultūras dzīve Meirānos turpinās
Burtu lielums

Rītvakar Meirānos notiks bezmaksas koncerts „Pašā vasaras viducī", kas vienuviet pulcēs gan radošos kolektīvus, gan skatītājus.

Stāsta Meirānu tautas nama vadītāja Inga Aizsilniece: – Rītvakar Meirānos notiks koncerts, kurā sapulcēsies visi mūsu kolektīvi. Esam ļoti noilgojušies pēc saviem skatītājiem un vēlamies viņus redzēt klātienē. Tas mums ir ļoti svarīgi. Situācija, ko valstī izraisīja vīruss, ietekmēja arī mūs: tā kā tautas namā ir mazas telpas – tikai 144 kvadrātmetri – un nākas ievērot noteikumu vienam apmeklētājam atvēlēt 4 kvadrātmetrus, tad kopskaitā uz pasākumiem telpās varējām aicināt tikai 36 cilvēkus. Mums bija atvaļinājums, bet, kad atgriezāmies darbā, ārkārtas situācija vēl turpinājās, tāpēc lielu daļu darba nācās veikt attālināti. Virtuālās komunikācijas veidā tika apgūti jauni deju soļi, bet tie, kuri vēl atradās atvaļinājumā, strādāja attālināti no mājām. Mēs nezinām, kā situācija ar vīrusu izvērtīsies tālāk, tāpēc mums ir ļoti būtisks šis vasaras periods, kad varam satikties ar skatītājiem ārpus telpām. Gadu gaitā Meirānos ir sarucis iedzīvotāju skaits, līdz ar to arī pasākumus apmeklē mazāk cilvēku.
Inga Aizsilniece vada Meirānu tautas namu jau vairāk nekā divdesmit gadu, un visi kolektīvu dalībnieki viņai ir kā viena liela ģimene. Prieks esot arī par salīdzinoši nesen izveidoto jaunākās paaudzes deju kolektīvu „Rokraksti".
– Mēs esam ļoti draudzīgi, un es patiesi varu teikt, ka turu rūpi par sev apkārtējiem līdzcilvēkiem, kolektīvu dalībniekiem. Man ir svarīgs galarezultāts, nav manā dabā sevi lielīt un cildināt. Es strādāju, lai iegūtu rezultātu, un par to ir vislielākais gandarījums. Uzskatu – ļoti būtiski ir saglabāt vēsturiskās un kultūras vērtības, lai nodotu tās nākamajām paaudzēm, tas ir pats svarīgākais. Ļoti žēl, ka mums izjuka tradīciju kopa, bet visam ir jāpielāgojas, katrai situācijai jārod risinājums. Mums visiem sevi vajag pilnveidot, – pauž Inga Aizsilniece.

17.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px